Lubuskie: powstaną dwa hotele dofinansowane z RPO

Udostępnij artykuł

W gronie projektów wybranych do dofinansowania znalazły się dwa projekty polegające na budowie hoteli na terenie województwa lubuskiego. Pierwszy z nich to" Budowa Kompleksu Hotelowo-Rekreacyjnego z Przystanią Jachtową nad Rzeką Wartą w Gorzowie Wlkp." przez spółkę PUH Sanitar (całkowita wartość projektu to około 9,7 mln zł, a kwota dofinansowania – 3,5 mln zł). Drugim projetem jest "Dywersyfikacja działalności firmy Postel Collection poprzez budowę hotelu przy ul. Głogowska w Raculi" (całkowita wartość projektu to około 9,7 mln zł, a kwota dofinansowania – 3,1 mln zł).

Na liście znalazło się łącznie 36 wniosków na łączną kwotę dofinansowania 70,8 mln zł. Celem tego konkursu jest zwiększenie konkurencyjności polskich małych i średnich przedsiębiorstw poprzez unowocześnienie ich oferty produktowej i technologicznej.

Aktualnie, według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, w całym województwie lubuskim działa około 70 obiektów skategoryzowanych jako hotele. Wśród nich nie ma żadnych pięciogwiazdkowców. Czterogwiazdkowych hoteli jest cztery (Dana i Ruben w Zielonej Górze, Qubus w Bydgoszczy oraz Bukowy Dworek w Gronowie), trzygwiazdkowych działa 25, dwugwiazdkowych – 27, a jednogwiazdkowych – 13. W województwie funkcjonuje łącznie 100 obiektów noclegowych.

 

Opublikowano: 20.07.2010
Aktualizacja: 20.07.2010