Maciej Miazek nowym wiceprezesem Radisson Hotel Group na Polskę

Od połowy października przejął odpowiedzialność za hotele w Polsce, a obecnie odpowiada także za rynek rosyjski. Jego głównymi obowiązkami będzie analiza przychodów oraz rozwój operacyjny. Radisson Hotel Group posiada 14 działających i czterema rozwijające się hotelami w pięciu markach: Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson RED, Radisson i Park Inn by Radisson.

Nowa pozycja pochodzącego ze Szczecina Macieja Miazka sprowadzi go z powrotem do Polski, gdzie będzie w bliskim kontakcie z zarządem i właścicielami hoteli, a także oceni nowe potencjalne relacje biznesowe. Maciej Miazek z Rosją związany jest od 2014 roku, dlatego biuro tego 51-letniego eksperta w dziedzinie hotelarstwa pozostanie nadal w Moskwie. Początkowo do 2014 roku był dyrektorem generalnym hoteli Radisson we Wrocławiu, w Gdańsku i w Sopocie.

Następie przez trzy lata piastował jednocześnie funkcję dyrektora generalnego hotelu Park Inn by Radisson Pribaltiyskaya z 1,200 pokojami oraz dyrektora rejonowego w Sankt Petersburgu. Natomiast, od 2017, jako dyrektor regionalny, odpowiedzialny był za hotele Radisson Hotel Group w Rosj, Azerbejdżanie i Armenii, a w styczniu 2020 objął stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych na Rosję, które w październiku zostało rozszerzone o Polskę. Ten doświadczony hotelarz zajmował również różne stanowiska w sieci hoteli Radisson w USA, na Karaibach, na Łotwie, w Irlandii i Estonii.

Prawie 30-letnie doświadczenie sprawia, że jest prawdziwym specjalistą w branży hotelarskiej i członkiem sieci hoteli Radisson od 1992 roku, co jest doskonałym przykładem odpowiedniego zarządzania talentami w grupie hotelarskiej. Oprócz języka polskiego Maciej Miazek posługuje się językami angielskim, rosyjskim i niemieckim.

ŚWIAT HOTELI wrzesień-październik 2020
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.