Magazyn i kuchnia centralna Salad Story w Warsaw Distribution Center

Udostępnij artykuł

Największa sieć restauracji serwujących zdrową żywność w Polsce, to nowy najemca Warsaw Distribution Center. W obiekcie firma będzie zajmować 1070 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej – poinformowała firma doradcza Newmark Polska, która reprezentowała najemcę w negocjacjach.

Salad Story w branży gastronomicznej działa od 2007 r. To właśnie wówczas w warszawskich Złotych Tarasach otwarta została pierwsza restauracja pod tym szyldem. Aktualnie Salad Story to największa sieć zdrowych restauracji fast food w Polsce – w menu znajdują się m.in. sałatki, wegańskie burgery, ciepłe dania na bazie kaszy, wrapy i zupy. Aby zapewnić gościom świeże posiłki, firma korzysta z lokalnych upraw rolnych i oferty polskich dostawców. Jednocześnie w każdym lokalu wdrożone zostały ekologiczne rozwiązania, które są wyrazem dbałości o środowisko.

Firma Salad Story była zainteresowana kompleksowym wsparciem w poszukiwaniu powierzchni magazynowo-biurowej oraz negocjacji warunków najmu. Na decyzji o wyborze Warsaw Distribution Center zaważyła zarówno lokalizacja, jak i wielkość modułu, dzięki czemu nasz Klient zyskał optymalną przestrzeń do dalszego rozwoju. Cieszymy się, że firma Salad Story obdarzyła nas zaufaniem i powierzyła nam zadanie znalezienia optymalnej przestrzeni dla prowadzonych operacji – mówi Agnieszka Marczak, starszy doradca w Newmark Polska.

W pierwszym kwartale 2022 roku podjęliśmy decyzję o utworzeniu Magazynu Centralnego, którego głównym celem jest zabezpieczenie od strony logistycznej rozwoju naszej organizacji. Zadanie wyszukania odpowiedniej lokalizacji zostało zlecone firmie Newmark Polska. Z przedstawionych obiektów naszą uwagę zwróciła hala znajdująca się na terenie Warsaw Distribution Center. Bardzo dobra lokalizacja, optymalna wielkość hali to kluczowe elementy, które stały za decyzją o rozpoczęciu rozmów i finalnym podpisaniu umowy – mówi Łukasz Jędral, Kierownik ds. zakupów i logistyki w Salad Story– Korzystne warunki najmu wynegocjowane przy czynnym udziale firmy Newmark Polska oraz bardzo dobry kontakt z zarządcą obiektu skłonił nas do przeniesienia do WDC również naszej Kuchni Centralnej. Dzięki tym nowym powierzchniom rozwiniemy możliwości świadczenia usług magazynowych, logistycznych i produkcyjnych naszym odbiorcom.

Warsaw Distribution Center to park dystrybucyjny składający się z pięciu budynków magazynowo-biurowych o łącznej powierzchni 35 tys. mkw., zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Włochy.

Źródło: Newmark Polska

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 07.03.2023
Aktualizacja: 07.03.2023