Małopolskie: 9,6 mln zł za DW Beskid

Udostępnij artykuł

Na nieruchomość składają się: działki o łącznej powierzchni 13 800 mkw. (z prawem wieczystego użytkowania), hydrofornia, stacja uzdatniania wody oraz kompleks Domu Wczasowego Beskid (dawniej zwany „Walcownik”). Jest to sześciokondygnacyjny budynek główny, do którego przylega budynek pomocniczy oraz budynek magazynowy (o łącznej powierzchni użytkowej – 5 302 mkw.).

W budynku głównym znajduje się 89 pokoi ze 192 miejscami noclegowymi. Każdy pokój dysponuje własną łazienką oraz dostępem do balkonu. Ośrodek wyposażony jest w bazę zabiegową, sportową i rozrywkową. Posiada m.in.: wielofunkcyjną kapsułę spa, siłownię, salę do tenisa stołowego, gabinety odnowy biologicznej, gabinet masażu i lekarski, bilard, pianino, kino domowe, przechowalnię sprzętu sportowego, plac zabaw dla dzieci. Dodatkowo przy ośrodku Beskid znajdują się dwa parkingi dla gości.

ArcelorMittal Poland posiada kilka domów wczasowych ulokowanych w małopolskich miejscowościach uzdrowiskowych (m.in. w Koninkach i Rabie Niżej). Od kilkunastu miesięcy próbuje znaleźć nabywców na większość z nich. W jednym z ogłoszonych wcześniej przetargów cena wywoławcza za DW Beskid wynosiła 15,45 mln zł. Oznacza to, że cena spadła o prawie 6 mln zł.
 

Opublikowano: 02.07.2010
Aktualizacja: 02.07.2010