Małopolskie: działka z pensjonatem na sprzedaż

Udostępnij artykuł

Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza na tym terenie lokalizację dwóch obiektów o kubaturze 3000 m sześć. i 1500 m sześć., realizowanych jako budynki parterowe z użytkowym poddaszem. Kubatura pozostałych obiektów (parterowych) nie może przekroczyć 700 m sześć. Dopuszcza się również lokalizację 15 domów rekreacyjnych oraz możliwość realizacji przestrzeni sportowo-rekreacyjnych typu: kort tenisowy, boisko sportowe oraz obiektów małej architektury.

Spytkowice jest miejscowością położoną przy drodze Kraków-Chyżne, między pasmem Babiogórskim a Gorcami, w pobliżu turystyczno-leczniczej miejscowości Rabka-Zdrój. Obszar gminy Spytkowice zaliczany jest do karpackiego regionu klimatycznego. Jak informuje właściciel działki, w przeciągu ostatnich dwóch lat w celu zaspokojenia szybko rozwijającego się ruchu turystycznego powstały restauracje, hotele i wypożyczalnie nart. Wzrost liczby turystów zainteresowanych wypoczynkiem w Spytkowicach spowodował powstanie kilkunastu gospodarstw agroturystycznych.

W chwili obecnej na terenie przeznaczonym do sprzedaży realizowana jest budowa pensjonatu o kubaturze 2890 m sześć. W budynku przewidziano 17 pokoi z osobnymi łazienkami. Na parterze znajdują się dwie sale, po około 110 mkw, zaplecze kuchenne (o pow. ok. 80 mkw) oraz sanitariaty.

Opublikowano: 22.07.2010
Aktualizacja: 22.07.2010