Małopolskie: działka z pensjonatem na sprzedaż

Udostępnij artykuł

Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza na tym terenie lokalizację dwóch obiektów o kubaturze 3000 m sześć. i 1500 m sześć., realizowanych jako budynki parterowe z użytkowym poddaszem. Kubatura pozostałych obiektów (parterowych) nie może przekroczyć 700 m sześć. Dopuszcza się również lokalizację 15 domów rekreacyjnych oraz możliwość realizacji przestrzeni sportowo-rekreacyjnych typu: kort tenisowy, boisko sportowe oraz obiektów małej architektury.

Spytkowice jest miejscowością położoną przy drodze Kraków-Chyżne, między pasmem Babiogórskim a Gorcami, w pobliżu turystyczno-leczniczej miejscowości Rabka-Zdrój. Obszar gminy Spytkowice zaliczany jest do karpackiego regionu klimatycznego. Jak informuje właściciel działki, w przeciągu ostatnich dwóch lat w celu zaspokojenia szybko rozwijającego się ruchu turystycznego powstały restauracje, hotele i wypożyczalnie nart. Wzrost liczby turystów zainteresowanych wypoczynkiem w Spytkowicach spowodował powstanie kilkunastu gospodarstw agroturystycznych.

W chwili obecnej na terenie przeznaczonym do sprzedaży realizowana jest budowa pensjonatu o kubaturze 2890 m sześć. W budynku przewidziano 17 pokoi z osobnymi łazienkami. Na parterze znajdują się dwie sale, po około 110 mkw, zaplecze kuchenne (o pow. ok. 80 mkw) oraz sanitariaty.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 22.07.2010
Aktualizacja: 22.07.2010