Mc Comp połączy się z Prokonekt

Udostępnij artykuł

Umowa inwestycyjna została zawarta pomiędzy Mc Comp, B3Sytem oraz Totmes TMT. W jej efekcie rozpoczął się proces łączenia spółki Mc Comp z siedzibą w Krakowie ze spółką Prokonekt z siedzibą w Warszawie (spółka należąca do Grupy B3System). Podmiot będzie działał pod nazwą Mc Comp SA i posiadał oddziały w Warszawie i Krakowie. Spółka planuje debiut na GPW.

– Istotą transakcji jest utworzenie nowoczesnej firmy informatycznej oferującej kompleksowe rozwiązania ICT, w szczególności oprogramowanie, dla sektora przedsiębiorstw obsługujących rynek detaliczny. Obecnie są to sieci stacji paliw, obiekty hotelowe, restauracyjne i rekreacyjno-sportowe, a w przyszłości także obiekty sanatoryjne, centra konferencyjne i sieci sklepów. Dla osiągnięcia założonych celów Mc Comp SA będzie wykorzystywał połączone zasoby oraz wieloletnie doświadczenie obu firm – podano w informacji prasowej.

Mc Comp Sp. z o.o. jest liderem na polskim rynku produkcji oprogramowania dla sieci stacji paliw i głównym dostawcą tych rozwiązań dla stacji paliwowych PKN Orlen SA.

Prokonekt SA jest liderem na polskim rynku produkcji oprogramowania oraz integracji systemów informatycznych dla branży horeca. Wraz z rosnącymi potrzebami klientów i rozwojem technologicznym spółka swoją ofertą obejmuje nowe obszary usług we współczesnych obiektach hotelowych i gastronomicznych. Prokonekt jest kontynuatorem działalności prowadzonej nieprzerwanie od 1987 roku.

Opublikowano: 27.07.2010
Aktualizacja: 27.07.2010