McDonald’s walczy z oszustami

Udostępnij artykuł

Na razie trudno oszacować liczbę poszkodowanych osób. Na początku br. sieć McDonald’s ostrzegała przed kuponami sprzedawanymi na aukcjach internetowych. Teraz problem dotyczy w większym stopniu oszustów działających za pomocą SMS-ów i e-maili. Obiecując kupon, namawiają np. do wysłania SMS-a premium. Na stronie internetoewj sieci można przeczytać następujące ostrzeżenie:

"Uwaga – fałszywe bony! W internecie pojawiają się oferty, których nadawcy sugerują możliwość otrzymania bonu/kuponu do wykorzystania w restauracjach naszej sieci. Najczęstszym warunkiem ma być wysłanie SMS-a pod wskazany numer. Takie fałszywe e-maile, maja na celu nie tylko wyłudzenie od odbiorcy pieniedzy i danych typu login/hasło, ale czesto również zainstalowanie w jego komputerze potencjalnie szkodliwych programów śledzących. Informujemy, ze McDonald’s Polska Sp. z o.o. ani żadna z firm działających z naszego upoważnienia nie są autorami tego typu ofert i jako takie nie będą one honorowane w naszych restauracjach."

Według danych spółki, aktualnie w sieci działa 241 restauracji, w tym 100 prowadzonych na zasadzie licencji przez 49 licencjobiorców. 166 lokali ma okienko McDrive, sześć znajduje się na przyautostradowych MOP-ach (Police/Łęka, Kozłów/Rachowice, Oleśnica/Witowice), a 17 restauracji dysponuje ofertą McCafe. Firma zatrudnia obecnie ponad 14,5 tys. pracowników. Aktualnie firma McDonald’s dysponuje około 32,2 tys. barów szybkiej obsługi w około 120 krajach na całym świecie.

 

 

 

Opublikowano: 08.07.2010
Aktualizacja: 08.07.2010