Modernizacja Dworku Niedzieli

Udostępnij artykuł

W planach spółki, właściciela Dworku Niedzieli, jest przebudowa obiektu. Inwestycja jest dofinansowywana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013, Działanie 1.1 Bezpośrednie wsparcie sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – projektu pt. "Poprawa konkurencyjności firmy F.H.U. Dworek poprzez wprowadzenie nowych usług i rozszerzenie istniejących dzięki modernizacji budynku i zakupie nowoczesnego wyposażenia".

Obecnie firma poszukuje wykonawcy robót budowlanych, który wykona elewację budynku z ociepleniem i malowaniem (pow. 1300 mkw.) oraz zaadaptuje drugie piętro budynku na część hotelową (wielkość remontowanej powierzchni to 393 mkw.). W następnej kolejności będą poszukiwani dostawcy wyposażenia do tego obiektu.

Aktualnie, według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki w całym województwie świętokrzyskim funkcjonują 94 obiekty noclegowe, w tym: 67 to hotele (23 to trzygwiazdkowce), 14 – motele, 6 – pensjonaty, 4 – kempingi, jedno schronisko oraz dwa domy wycieczkowe. Według najnowszych danych firmy Hotelon wartość inwestycji hotelowych w tym województwie w ubiegłym roku wyniosła 156,32 mln zł . Jest to o prawie 127 mln zł wiecej niż w 2008 r., kiedy wartość tych inwestycji wyniosła jedynie 29,41 mln zł.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 03.08.2010
Aktualizacja: 03.08.2010