Modernizacja hotelu Maraton w Szamotułach

Udostępnij artykuł

Planowane prace to m.in.: budowa sieci cieplnej na odcinku pomiędzy istniejącą kotłownią w budynku pływalni a halą Wacław oraz hotelem Maraton w Szamotułach, budowa węzła cieplnego w budynku hotelu oraz regulacja instalacji grzewczej. Prace mają zostać ukończone w połowie października 2010 roku. Termin składania ofert upływa 2 sierpnia bieżącego roku.

Hotel Maraton jest jednym z obiektów Szamotulskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji usytuowanego w Szamotułach przy ulicy Sportowej 6. Obiekt dysponuje 28 miejscami noclegowymi w pokojach jedno- i dwuosobowych z łazienkami, telewizorem, telefonem i bezpłatnym dostępem do internetu. W skład obiektu wchodzi także wielofunkcyjna sala ulokowana na pierwszym piętrze, punkt informacji turystycznej oraz sala restauracyjna. Doba w pokoju dwuosobowym to koszt 110-139 zł ze śniadaniem i karnetem wstępu na pływalnię.

Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, Maraton jest jedynym skategoryzowanym obiektem hotelowym na terenie prawie 19-tysięcznego miasta Szamotuły. W całym powiecie szamotulskim działają – oprócz Maratonu – trzy hotele (jeden trzygwiazdkowy i dwa dwugwiazdkowce). Natomiast w województwie wielkopolskim bazę hotelową tworzy 221 obiektów.
 

Opublikowano: 19.07.2010
Aktualizacja: 19.07.2010