Modernizacja sanatorium w Dusznikach Zdroju

Udostępnij artykuł

W zakres robót wchodzi modernizacja i przebudowa budynku z dostosowaniem do aktualnych przepisów, w tym w pierwszej kolejności przebudowa istniejącego układu funkcjonalnego oraz usunięcie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z założeniami obiekt poddany ma być modernizacji i częściowej przebudowie mającej na celu podwyższenie standardu poprzez wyodrębnienie pokoi z pełnym węzłem sanitarnym oraz dodatkowo m.in.: poszerzenie istniejącej funkcji o gabinety zabiegowe, hydroterapię i saunę suchą, rozbudowa zaplecza uwzględniająca pomieszczenia o przeznaczeniu magazynowo-technicznym, budowa zadaszonego i przeszklonego łącznika pomiędzy pawilonami, termomodernizacja ścian elewacji i stropu strychowego wraz w wymianą stolarki okienno-drzwiowej. Ponadto w budynku zostaną wykonane wszystkie instalacje (m.in. sanitarna, elektryczna, telefoniczna, internetowa, ppoż.).

Budynek pochodzi z lat dwudziestych XX wieku. Inwestycja współfinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2007-2013.

Inwestor zastępczy, który będzie prowadził nadzór przy realizacji modernizacji, ma około 48 miesięcy na sfinalizowanie przedsięwzięcia. Termin składania ofert mija 23 lipca 2010 roku.
 

Opublikowano: 09.07.2010
Aktualizacja: 09.07.2010