Modernizacja sanatorium w w Świeradowie-Zdroju

Udostępnij artykuł

Aktualnie Uzdrowisko poszukuje wykonawcy prac. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa sanatorium Słoneczko w Świeradowie-Zdroju, polegająca na wykonaniu robót budowlanych, elektrycznych oraz instalacyjnych. Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł.

Projekt jest wspófinansowany z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego na lata 2007-2013, Priorytet 1: Wzrost konkurencyjności dolnośląskich przedsiębiorstw „Przedsiębiorstwa i innowacyjność”.

Sanatorium Słoneczko posiada 59 miejsc noclegowych w jedno- i trzyosobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, TV i telefonem. Obiekt posiada stołówkę, windę osobową i parking niestrzeżony (płatny 50 zł/turnus).

Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa jest wieloprofilowym ośrodkiem rehabilitacji i balneoklimatologii z wielowiekową tradycją sięgającą XVII wieku. Docelowym rynkiem, na którym spółka zamierza operować, jest europejski rynek usług uzdrowiskowych oraz odnowy biologicznej (wellness, spa). Usługi firmy skierowane będą do średniozamożnej klienteli w wieku 40 + zamieszkałej w Polsce, Niemczech i innych krajach europejskich. Uzdrowisko jest w trakcie prywatyzacji.

Opublikowano: 06.08.2010
Aktualizacja: 06.08.2010