MSP chce sprzedać udziały w Dipservice

Udostępnij artykuł

Termin prywatyzacji został ustalony na bieżący rok, ale doradca prywatyzacyjny nie został jeszcze wybrany.

Spółka prowadzi działalność w zakresie wynajmu własnych nieruchomości, tj. powierzchni biurowych, lokali handlowych i budynków wolnostojących (willowych). Świadczy także usługi hotelowe we własnych obiektach, głównie na terenie Warszawy. Łączna powierzchnia gruntów zabudowanych i niezabudowanych będących w dyspozycji spółki wynosi ponad 200 tys. mkw. Dipservice prowadzi także trzy ośrodki hotelowe, tj. Apartamenty Hotelowe Zgoda w ścisłym centrum Warszawy, Hotel Dipservice w Wilanowie oraz Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Lipowy Przylądek w Łasze k. Serocka.

Dipservice SA działa od ponad 45 lat. Firma została utworzona w 1962 roku do świadczenia usług wynajmu nieruchomości dla placówek dyplomatycznych akredytowanych w Warszawie. Dzisiaj korpus dyplomatyczny korzysta z blisko 30 procent zasobów firmy, a inne są wynajmowane polskim i zagranicznym firmom.

Jak już infomowaliśmy, spółka planuje przekwalifikowanie jednego ze swoich obiektów – Apartamentów Hotelowych Zgoda na hotel trzy- lub czterogwiazdkowy. W planach jest również rozbudowa budynku. Apartamenty Zgoda to aparthotel położony w samym centrum Warszawy przy ul. Zgody 6. Oferuje gościom 6 pokoi dwuosobowych i 45 apartamentów dwupokojowych. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, z dostępem do Internetu i umeblowane w nowoczesny sposób. Aparthotel oferuje również salę konferencyjną na maksymalnie 12 osób. Jest ona wyposażona w w telewizor LCD, laptop, rzutnik multimedialny, ekran, rzutnik foli, wideo oraz flipchart.

 

 

 

Opublikowano: 22.07.2010
Aktualizacja: 22.07.2010