Nowa odnowa biologiczna w Uzdrowisku Cieplice

Udostępnij artykuł

W planach jest przebudowa i modernizacja działu basenowego, polegająca na wybudowaniu w miejsce trzech małych niecek basenowych o łącznej powierzchni lustra wody 30 mkw., jednej okrągłej większej niecki o powierzchni lustra wody 60 mkw. Nowa niecka zostanie wyposażona w dysze do hydromasażu ciała, a także w podnośnik basenowy dla osób niepełnosprawnych. W pomieszczeniach przewiduje się lokalizację zabiegów hydroterapii (bicze szkockie) i odnowy biologicznej (sauna, kapsuła młodości, solarium) oraz zabiegów masażu suchego wraz z pomieszczeniami do wypoczynku po zabiegach, a także pomieszczenie małej gastronomii oraz zespół niezbędnych pomieszczeń towarzyszących, takich jak: natryski higieniczne, szatnie i toalety.

Modernizacja powinna zakończyć się na przełomie maja i czerwca 2011 roku. Obecnie poszukiwany jest wykonawca tej inwestycji. Termin składania ofert mija 17 sierpnia bieżącego roku.

Cieplicki kurort jest najstarszym uzdrowiskiem w Polsce. Do dyspozycji dorosłych kuracjuszy są 424 miejsca w zmodernizowanych jedno-, dwu- i trzyosobowych pokojach (wyposażonych w pełen węzeł sanitarny i telewizję satelitarną) oraz w apartamentach. Specjalistyczny Szpital dla Dzieci Małgosia dysponuje 118 miejscami, bazą gastronomiczną oraz Zakładem Przyrodoleczniczym. Przychody spółki w 2008 roku wyniosły 13,37 mln zł.

Opublikowano: 30.07.2010
Aktualizacja: 30.07.2010