Nowa odnowa biologiczna w Uzdrowisku Cieplice

Udostępnij artykuł

W planach jest przebudowa i modernizacja działu basenowego, polegająca na wybudowaniu w miejsce trzech małych niecek basenowych o łącznej powierzchni lustra wody 30 mkw., jednej okrągłej większej niecki o powierzchni lustra wody 60 mkw. Nowa niecka zostanie wyposażona w dysze do hydromasażu ciała, a także w podnośnik basenowy dla osób niepełnosprawnych. W pomieszczeniach przewiduje się lokalizację zabiegów hydroterapii (bicze szkockie) i odnowy biologicznej (sauna, kapsuła młodości, solarium) oraz zabiegów masażu suchego wraz z pomieszczeniami do wypoczynku po zabiegach, a także pomieszczenie małej gastronomii oraz zespół niezbędnych pomieszczeń towarzyszących, takich jak: natryski higieniczne, szatnie i toalety.

Modernizacja powinna zakończyć się na przełomie maja i czerwca 2011 roku. Obecnie poszukiwany jest wykonawca tej inwestycji. Termin składania ofert mija 17 sierpnia bieżącego roku.

Cieplicki kurort jest najstarszym uzdrowiskiem w Polsce. Do dyspozycji dorosłych kuracjuszy są 424 miejsca w zmodernizowanych jedno-, dwu- i trzyosobowych pokojach (wyposażonych w pełen węzeł sanitarny i telewizję satelitarną) oraz w apartamentach. Specjalistyczny Szpital dla Dzieci Małgosia dysponuje 118 miejscami, bazą gastronomiczną oraz Zakładem Przyrodoleczniczym. Przychody spółki w 2008 roku wyniosły 13,37 mln zł.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 30.07.2010
Aktualizacja: 30.07.2010