Nowa odsłona schodów w Browarach Warszawskich

Udostępnij artykuł

W piątek, 25 marca premiery doczekała się już trzecia odsłona słynnych schodów. Za najnowszy projekt odpowiada Jan Kallwejt, który przedstawił wiosenny charakter Browarów w charakterystycznym dla siebie stylu.

50 metrowe schody inspiracją dla najlepszych artystów

Jako pierwszy wyzwanie podjął Dawid Ryski, który twórczo oddał charakter nowego miejsca w samym sercu warszawskiej Woli. W niesztampowy sposób pokazał wielość możliwości i atrakcji, które czekają na wszystkich gości. Kolejne artystyczne wyzwanie podjął ilustrator – Michał Loba, który w charakterystycznym dla siebie klimacie uchwycił w projekcie wszystko, co czeka na gości w browarowych progach. Schody w Browarach Warszawskich początkowo stały się jednym z atrakcyjniejszych miejsc na warszawskiej Woli, teraz cała Polska nie może doczekać się kolejnej odsłony.

Od świtu do nocy – Browary Warszawskie okiem Jana Kallwejta

Nie da się ukryć, że poprzeczka przez poprzednich artystów została postawiona bardzo wysoko. Zarówno Dawid Ryski jak i Michał Loba stworzyli projekty, o których mówili wszyscy i mówią do dziś. Jan Kallwejt, to kolejny utalentowany ilustrator, który podjął się stworzenia wiosennej odsłony Browarów Warszawskich. Jan, to uznany i doświadczony polski artysta, specjalizujący się w ilustracjach i projektowaniu graficznym. Jego dzieła pojawiały się w wielu tytułach prasowych, kampaniach reklamowych i projektach na całym świecie. Współpracował z największymi czasopismami i firmami, takimi jak Honda, Sony czy Nike. Jego ilustracje są pełne szczegółów, urozmaicone dawką abstrakcji i humoru. Bazują na prostej, ikonicznej formie. Część z nich nawiązuje do świata sportu.

Browary Warszawskie to dla mnie przestrzeń, która nadała nowe życie postindustrialnemu fragmentowi miasta, łącząc go ze współczesną architekturą. Przyjazna ludziom o każdej porze dnia i to właśnie chciałem pokazać w moim projekcie – mówi Jan Kallwejt.

Projekt, który stworzył dla Browarów Warszawskich pokazuje przede wszystkim demokratyczny charakter miejsca. Także możliwość wyboru zarówno jeśli chodzi o restauracje, jak i towarzyszące atrakcje dostępne dla gości od świtu do nocy. Grafika Kallwejta prowadzi na Plac przy Leżakowni. W swoim projekcie schodów podkreślił kontrast między atrakcjami dziennymi i wieczornymi.

Jakie lokale w Browarach Warszawskich?

Browary Warszawskie współtworzą charakter dzielnicy. Można tu odwiedzić takie miejsca jak: Munja Browary Warszawskie, Baila Show & Dining, Olivos Cafe & Restaurant, Mykonos, Gastronomja, Browar Warszawski, Pizza Lecentano, Food Hall Browary, Japonka, piekarnia Bakery, dobro&dobro cafe, Azjatka Delikatesy, Piccola Italia, Crazy Butcher, Japonki Browary Warszawskie, DESEO, Sobremesa Tapas Bar, Etno Cafe czy Vita Cafe, NINE’s Restaurant & Sports Bar Sports Bar, Bombaj Masala, Le Paradox, Port Royal oraz Sassy Warszawa. Oprócz możliwości odbywania podróży kulinarnych, każdy ma tu również szansę na metamorfozy wizerunku u Hamskiego Barbera czy też w wykonaniu duetu artystów z by Juźwin | Kobielski. 

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 29.03.2022
Aktualizacja: 29.03.2022