Nowy zarząd Uzdrowiska Konstancin-Zdrój

Udostępnij artykuł

Ministerstwo Skarbu Państwa, które posiada udziały w Uzdrowisku, na początku kwietnia ogłosiło konkurs na przygotowanie analizy Uzdrowiska, memorium informacyjnego oraz w razie potrzeby doradztwa przy sprzedaży spółki. Konkurs dotyczył również Uzdrowisk Rabka, Iwonicz i Horyniec.

Podstawowy profil działalności spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój stanowią usługi w zakresie lecznictwa rehabilitacyjnego, lecznictwa uzdrowiskowego oraz usługi hotelowo-gastronomiczne. Usługi hotelarsko-gastronomiczne świadczone są w hotelu Konstancja (73 miejsca noclegowe), restauracji Konstancja oraz restauracji Zdrojowa. Spółka zajmuje się także organizacją i obsługą konferencji i szkoleń i imprez okolicznościowych. Uzdrowisko planuje budowę Centrum Hydroterapii, gdzie przewiduje się dodatkowe rozbudowanie bazy hotelowo-restauracyjnej.

Uzdrowisko zostało założone w 1917 roku. Położone jest na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna w obrębie Kotliny Warszawskiej, ok. 20 km od Warszawy nad rzeką Jeziorką. Wszystkie obiekty prowadzone przez Uzdrowisko Konstancin-Zdrój znajdują się na terenie strefy uzdrowiskowej. Są to: Tężnia Solankowa, Biały Dom, Sanatorium Uzdrowiskowe Przy Źródle, Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej, Szpital Rehabilitacji Neurologicznej, Hotel i Restauracja Konstancja oraz Restauracja Zdrojowa. Przychody spółki za 2008 r. wyniosły 11,56 mln zł. 

Opublikowano: 08.07.2010
Aktualizacja: 08.07.2010