Orbis: 399 mln zł przychodów po I półroczu

Udostępnij artykuł

Przychody Grupy Kapitałowej Orbis w pierwszych sześciu miesiącach 2009 roku wyniosły 475,4 mln zł i okazały się one niższe od zanotowanych w I półroczu 2008 roku o około 14 proc., kiedy to wyniosły 550 mln zł.

Tymczasem w I kwartale 2010 roku GK Orbis zanotowała przychody na poziomie 175,5 mln zł. W analogicznym okresie ubiegłego roku grupa Orbisu miała 201,9 mln zł przychodów. Po pierwszych trzech miesiącach br. Grupa miała 14,9 mln zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 23 mln zł straty w I kw. 2009 r. Strata operacyjna w tym okresie wyniosła 9,4 mln zł wobec 14,1 mln zł straty w analogicznym okresie 2009 roku.

Grupa Kapitałowa Orbis jest największą w Polsce i w Europie Środkowej grupą turystyczno-hotelową. Największą spółką w grupie jest Orbis SA – czołowa polska spółka hotelarska, która wraz ze spółkami Hekon-Hotele Ekonomiczne SA, UAB Hekon oraz Orbis Kontrakty tworzą Grupę Hotelową Orbis. Grupa Hotelowa Orbis zarządza 63 hotelami obejmującymi ponad 11 tysięcy pokoi i operującymi pod markami Etap, Ibis, Mercure, Novotel, Sofitel, Holiday Inn oraz Orbis Hotels.

Grupa Kapitałowa Orbis znalazła się na 286. miejscu "Listy 500", czyli zestawienia największych polskich firm sporządzonego przez Rzeczpospolitą. W rankingu najcenniejszych firm dziennika GK Orbis (warta 1,83 mld zł) uplasowała się na 117. pozycji.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 21.07.2010
Aktualizacja: 21.07.2010