Orlen szuka dzierżawcy MOP-u Kraśnik Dolny

Udostępnij artykuł

Pod uwagę brane są trzy warianty dzierżawy. Pierwszy z nich polega na budowie obiektu gastronomicznego wraz z przyległymi miejscami parkingowymi we własnym zakresie (zgodnie z planem zagospodarowania terenu) i prowadzenie w nim działalności gastronomicznej we własnym zakresie. Okres trwania umowy będzie wynosił wtedy 20 lat. Restauracja według umowy będzie oferowała 80 miejsc konsumpcyjnych i powinna wydawać posiłki 18h/dobę. Obiekt powinien być klimatyzowany, przystosowany dla osób niepełnosprawnych, a w okresie letnim powinien działać przy nim ogródek (dla 36 gości) dostępny z sali konsumpcyjnej.

Drugi wariant polega na budowie obiektu motelowego w kategorii dwóch gwiazdek na min. 20 miejsc noclegowych w pokojach jedno- i dwuosobowych z możliwością zapewnienia 60 miejsc noclegowych. Okres dzierżawy również wynosi 20 lat. Przy motelu powinien działać parking, a recepcja powinna być czynnna 24h/dobę.

Natomiast trzeci wariant przewiduje budowę obiektu gastronomicznego wraz z przyległymi miejscami parkingowymi oraz budowę obiektu motelowego na min. 20 miejsc noclegowych w pokojach jedno i dwuosobowych z możliwością zapewnienia 60 miejsc noclegowych.  

Koncern czeka na odpowiedzi zainteresowanych inwestorów do końca września br.

Jak już podawał portal Horecanet.pl, koncern Lotos poprowadzi swoje MOP-y wspólnie z McDonald’s i PUHIT SA, która operuje siecią START hotel, operatorem zarówno hoteli jak i restauracji na obiektach administrowanych przez Shell Polska będzie Autogrill. Orlen nie wybrał jeszcze operatora hoteli na MOP-ach, natomiast operatorem kilku restauracji jest Autogrill. Również koncern BP nie wybrał operatora hoteli i restauracji.
 

Opublikowano: 13.07.2010
Aktualizacja: 13.07.2010