Ośrodek Le Manoir za 6,5 mln zł

Udostępnij artykuł

Ośrodek działa w dworze od 2006 roku. W jego skład wchodzi baza noclegowa na 40 osób w 18 pokojach jedno-, dwuosobowych oraz jednym apartamencie. Wyposażone są w telewizor z kanałami satelitarnymi i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu. Cena za dobę to koszt 180-340 zł (ze śniadaniem).

Dodatkowo w Le Manoir działają m.in.: restauracja specjalizująca się w daniach kuchni francuskiej, które serwowane są w Lustrzanym Salonie lub w Słonecznej Oranżerii (zaplecze bankietowe kompleksu), bar w ogrodzie zimowym, sala konferencyjna oraz salka typu VIP. Wokół obiektu znajduje się park o powierzchni około 2 hektarów. Ośrodek zatrudnia około 15 osób.

Le Manoir położony jest w zachodniej części Pojezierza Iławskiego – w odległości 10 km od Kwidzyna. Dwór pochodzi z XVII wieku. Obecnymi właścicielami jest rodzinna firma należąca do Grażyny i Jacka Kopisto.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że obecnie w Kwidzyniu działają dwa hotele (trzygwiazdkowy Centrum oraz jednogwiazdkowiec – Kaskada). W województwie pomorskim funkcjonuje obecnie 140 obiektów skategoryzowanych jako hotele (działają głównie w strefie nadmorskiej). Wśród nich jest: siedem pięciogwiazdkowych (wszystkie w Gdańsku lub Sopocie), 10 cztero-, 52 trzy-, 57 dwu- oraz 14 jednogwiazdkowych.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 20.07.2010
Aktualizacja: 20.07.2010