Ośrodek Le Manoir za 6,5 mln zł

Udostępnij artykuł

Ośrodek działa w dworze od 2006 roku. W jego skład wchodzi baza noclegowa na 40 osób w 18 pokojach jedno-, dwuosobowych oraz jednym apartamencie. Wyposażone są w telewizor z kanałami satelitarnymi i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu. Cena za dobę to koszt 180-340 zł (ze śniadaniem).

Dodatkowo w Le Manoir działają m.in.: restauracja specjalizująca się w daniach kuchni francuskiej, które serwowane są w Lustrzanym Salonie lub w Słonecznej Oranżerii (zaplecze bankietowe kompleksu), bar w ogrodzie zimowym, sala konferencyjna oraz salka typu VIP. Wokół obiektu znajduje się park o powierzchni około 2 hektarów. Ośrodek zatrudnia około 15 osób.

Le Manoir położony jest w zachodniej części Pojezierza Iławskiego – w odległości 10 km od Kwidzyna. Dwór pochodzi z XVII wieku. Obecnymi właścicielami jest rodzinna firma należąca do Grażyny i Jacka Kopisto.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że obecnie w Kwidzyniu działają dwa hotele (trzygwiazdkowy Centrum oraz jednogwiazdkowiec – Kaskada). W województwie pomorskim funkcjonuje obecnie 140 obiektów skategoryzowanych jako hotele (działają głównie w strefie nadmorskiej). Wśród nich jest: siedem pięciogwiazdkowych (wszystkie w Gdańsku lub Sopocie), 10 cztero-, 52 trzy-, 57 dwu- oraz 14 jednogwiazdkowych.
 

Opublikowano: 20.07.2010
Aktualizacja: 20.07.2010