Penta Investments kupiła Grupę Iglokrak

Udostępnij artykuł

– Akwizycja Grupy Iglokrak jest pierwszym krokiem Penty w kierunku konsolidacji i modernizacji rynku mrożonek w Polsce, a także segmentu dostawców artykułów dla branży horeca. Opracowany przez nas plan rozwoju wszystkich 9 spółek należących do Grupy ma na celu zwiększenie efektywności operacyjnej holdingu, dzięki wykorzystaniu efektów synergii oraz systematyczne doskonalenie obsługi klientów – powiedział Rafal Sosna, dyrektor inwestycyjny Penta Investments w Polsce.

Grupa Kapitałowa Iglokrak wyspecjalizowana jest w zakresie zaopatrzenia w artykuły mrożone placówek detalicznych, hurtowni, sieci krajowych i zagranicznych jak również szeroko pojętej gastronomii (hoteli, restauracji, punktów typu fast food) oraz świadczeniem usług chłodniczych. Spółka posiada swoje oddziały w Bielsku-Białej, Krakowie, Wodzisławiu Śląskim, Wrocławiu oraz w Zakopanem.

Na początku maja bieżącego roku UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Penta Investments spółek: Iglokrak z Krakowa, Lewil Iglokrak z Tarnowa oraz Chłodnie Śląskie Iglokrak z Wodzisławia Śląskiego. Głównym przedmiotem działalności Penta Investments jest posiadanie i zarządzanie akcjami przedsiębiorstw. W Polsce firma jest właścicielem m.in. spółki Żabka – prowadzącej sieć sklepów osiedlowych.

 

Opublikowano: 12.07.2010
Aktualizacja: 12.07.2010