PHH i Caritas zorganizują śniadanie wielkanocne dla Ukrainy

Udostępnij artykuł

Hotele i obiekty Polskiego Holdingu Hotelowego chcą ugościć ponad 7 tys. uchodźców z Ukrainy podczas Śniadania Wielkanocnego, organizowanego wspólnie przez PHH i Caritas. Wydarzenie odbędzie się w dniu, w którym przypada Wielkanoc kościołów wschodnich czyli 24 kwietnia, w różnych częściach Polski.

PHH i Caritas

Dla wielu osób z Ukrainy najbliższe Święta Wielkanocne to będą pierwsze tak ważne święta obchodzone z daleka od domu. Często również bez najbliższych członków rodziny. Wiemy, że dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, będzie to bardzo trudny czas. Dlatego wspólnie z Caritas zapraszamy osoby z Ukrainy, które uciekły przed koszmarem wojny, do naszych hoteli na śniadanie wielkanocne. Chcemy być z Wami w tym czasie i w ten sposób pomóc Wam przeżyć pierwszą Wielkanoc prawosławną w Polsce. Do wspólnego przeżywania tego świątecznego czasu zapraszamy także innych przedstawicieli z naszej branży – hotelarzy i restauratorów. Pokażmy naszą solidarność. Otwórzmy nasze serca. Dajmy naszym gościom możliwość przeżywania tego dnia w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

Śniadanie w wielu miastach w Polsce

Śniadanie Wielkanocne odbędzie się w hotelach i obiektach, należących do grupy PHH, zarówno
w dużych miastach – Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi czy Szczecinie. Także w innych mniejszych miejscowościach w Polsce, również w atrakcyjnych turystycznie rejonach nadmorskich i górskich. Obiekty te zlokalizowane są na terenie 20 diecezji. Zapraszanie gości z Ukrainy będą koordynowały diecezjalne Caritas.

Wielkanoc dla sióstr i braci z Ukrainy w tym roku jest wyjątkowa i zarazem bardzo trudna. Wyjątkowa, ponieważ jak nigdy dotąd potrzebują nadziei, a Zmartwychwstały Pan przynosi pokój, zwycięża śmierć i leczy ból. Trudna, ponieważ brakuje im wolnej ojczyzny, spokojnego domu, a wielu najbliższych musiało zostać w Ukrainie i walczyć. Zapraszamy wszystkich do wielkanocnego stołu. Zapraszamy Was z nadzieją, ze razem zwyciężymy. Pan mówi: odwagi, ja zwyciężyłem śmierć, daję Wam nowe Życie – Zmartwychwstanie! – podkreśla ks. Zbigniew Zembrzuski, dyrektor Caritas Archidiecezji Warszawskiej.  

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

To przedsięwzięcie wspaniale wpisuje się w ideę Dnia Dobra. Będziemy go obchodzić właśnie 24 kwietnia pod hasłem „Miejsca, które są domem”. W tym dniu przedstawimy liczne inicjatywy pomocowe Caritas, a także pracę naszych wolontariuszy, również na rzecz uchodźców. Będziemy też prowadzić kwesty, aby wesprzeć placówki Caritas świadczące pomoc dzieciom i rodzinom. Między innymi rodzinne domy dziecka, świetlice środowiskowe, domy samotnej matki, czy centra kryzysowe, a także szereg innych ośrodków, które przyjęły uchodźców z Ukrainy. Dzień Dobra ma być wspólnym celebrowaniem działań pomocowych. Wielkim świętem pomagania, łączącym m. in. tych, którzy niosą pomoc z tymi, którzy tej pomocy potrzebują. Spotkanie przy świątecznym stole będzie do tego znakomitą okazją – zaznacza br. Cordian Szwarc, zastępca dyrektora Caritas Polska.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.