Pięć gwiazdek dla hotelu Gródek

Udostępnij artykuł

Hotel Gródek usytuowany jest na krakowskim Starym Mieście, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego. Hotel dysponuje 23 pokojami, z których wszystkie są klimatyzowane i wyposażone zgodnie z najwyższymi standardami. Każdy pokój ma inny charakter. W hotelu znajduje się restauracja Gródek, w której są podawane dania kuchni polskiej. Ponadto goście mogą korzystać z baru. W hotelu znajduje się także sauna, oranżeria i taras widokowy. Obiekt ma zaplecze konferencyjne, które składa się z trzech sal o powierzchni 56, 48 oraz 26 metrów kwadratowych. Jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Donimirski Boutique Hotel to sieć hoteli, w której działa obecnie pięć obiektów: dwa pięciogwiazdkowe: Gródek oraz Kościuszko, dwa trzygwiazdkowe: Maltański i Pugetów oraz Zamek Korzkiew.

Pozostałe pięciogwiazdkowce obecne w stolicy Małopolski to: Copernicus, Crown Piast, Dwór Kosciuszko, Grand, Holiday Inn, Kongresowy, Niebieski, Sheraton, Park Inn oraz Sympozjum.

Aktualnie w Krakowie, według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki, działa 137 hoteli, w tym, jak już wspomniano, 11 pięciogwiazdkowców oraz 24 hotele czterogwiazdkowe, 74 trzygwiazdkowe, 23 dwugwiazdkowe i pięć hoteli jednogwiazdkowych.

Opublikowano: 28.06.2010
Aktualizacja: 28.06.2010