Pierwszy hotel Handwritten Collection w Polsce powstanie w Krakowie

Udostępnij artykuł

Po globalnej premierze Handwritten Collection, Accor ogłasza debiut marki w Polsce. Już w tym sezonie letnim The Crown Kraków Handwritten Collection, znajdujący się w narożnej kamienicy położonej przy ulicy Królewskiej 6 przyjmie pierwszych gości. Liczący 44 pokoje obiekt dołączy do nowej kolekcji w ramach umowy franczyzowej między grupą Accor a spółką Alventa Invest, właściciela oraz PI Apartamenty&Hotele, odpowiedzialną za zarządzanie.

The Crown Kraków Handwritten Collection

Podpisanie umowy na pierwszy hotel nowej marki Handwritten Collection to ważny krok w rozbudowie oferty Accor nie tylko w Krakowie, który cieszy się dużym zainteresowaniem turystów z całego świata, ale i portfolio naszej sieci w Polsce. Osobiście bardzo cieszę się, że polski debiut marki Handwritten Collection odbędzie się właśnie w Krakowie. Nowy hotel dzięki współczesnej elegancji architektonicznej 100-letniej kamienicy i okazałym wnętrzom bezbłędnie wpisuje się w charakter marki Handwritten Collection. Jestem przekonany, że wspólnie z naszymi partnerami stworzymy niepowtarzalne miejsce mówi Jacek Stasikowski, Development Director Accor Poland.

O The Crown Kraków Handwritten Collection

Mieści się w eleganckiej kamienicy z 1923 roku powstałej na podstawie projektu Wacława Krzyżanowskiego, zainspirowanej okresem Art Deco. Budynek powstał jako okazały i prestiżowy pięciokondygnacyjny dom w prestiżowej lokalizacji Krakowa. Już od samego progu, nowy hotel przeniesie gości w świat epoki, która kojarzy się z wytwornością, elegancją i szykiem poprzez wyjątkowe dzieła sztuki oraz starannie wyselekcjonowane niszowe alkohole i cygara. Dzięki temu obiekt stanie się unikalnym miejscem na mapie miasta, wpisującym się w jego dorobek kulturowy i historię. Poza starannie urządzonymi pokojami, do dyspozycji gości znajdzie się też restauracja, bar&cigar, sala konferencyjna oraz strefa fitness.

Dołożyliśmy wszelkich starań aby zrewitalizować tą wyjątkową kamienicę i tchnąć w nią nowego ducha. Zachowując szacunek do historycznej formy budynku dodaliśmy współczesną elegancję, łącząc tym samym przeszłość z teraźniejszością. Zadbaliśmy o każdy detal i szlachetność materiałów, nie zapominając jednocześnie o użytecznej stronie obiektu – mówi Wiesław Hałucha, prezes zarządu Alventa Invest.

The Crown, to wyjątkowy obiekt, łączący w sobie świetny pomysł połączenia stylu Art Deco w nowoczesnej odsłonie, niebanalne wykończenie, sztukę oraz fantastyczny storytelling. Dla naszych gości stworzyliśmy miejsce o wyjątkowym charakterze, stylowe i przytulne, a zarazem pełne życia i barwnych doświadczeń. Cieszymy się, że dzięki współpracy z grupą Accor nasz obiekt stał się wartościowym dodatkiem do tak niezwykłej kolekcjimówi Agnieszka Dąbrowska, prezes zarządu PI Apartamenty&Hotele.

The Crown Kraków Handwritten Collection

O Handwritten Collection

obejmuje starannie wyselekcjonowane hotele zlokalizowane w najmodniejszych destynacjach, które wyróżniają się stylem opartym na osobowościach prowadzących je hotelarzy. Marka gwarantuje połączenie wyjątkowych miejsc z indywidualnymi osobowościami, pełnymi ciepła i serdeczności, które leżą u podstaw prawdziwej gościnności. Niepowtarzalny charakter Handwritten Collection wiąże się z unikalnymi doświadczeniami z pobytu poprzez wyjątkową osobowość gospodarza hotelu, rozmowę i atmosferę prywatnego domu stworzoną w hotelu, do którego zaprasza gości. Od Szanghaju przez Kraków i Paryż aż po Sydney znak Handwritten Collection to gwarancja niepowtarzalnych doświadczeń.

Marka wystartowała z początkiem 2023 roku z portfolio obejmującym kilkanaście obiektów i ponad setką kolejnych na różnych etapach negocjacji. Zaprojektowano ją z myślą o współpracy zwłaszcza z niezależnymi właścicielami działających już hoteli o dobrze zdefiniowanej tożsamości, którzy chcieliby wznieść swój biznes na wyższy poziom, a zarazem zachować jego charakter i uczynić go jednym ze składników przyszłego sukcesu. Do 2030 roku Accor planuje, by w skład Handwritten Collection wchodziło 250 hoteli na całym świecie. W związku z tym grupa aktywnie poszukuje zlokalizowanych w popularnych destynacjach obiektów o silnie indywidualnym stylu, które mogłyby stanowić wartościowy dodatek do nowej kolekcji i są gotowe, by w pełni wykorzystać możliwości otwierające się dzięki współpracy z wiodącym graczem w globalnej branży hotelarskiej.

Źródło: Accor

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 26.04.2023
Aktualizacja: 26.04.2023