Pijalnie Czekolady E.Wedel: w planach nowy lokal

Udostępnij artykuł

Nasz rozmówca podkreślił jeszcze raz, że przejęcie Wedla nie ma żadnego związku z działalnością sieci pijalni czekolady. – Pijalnie Czekolady Sp. z o.o. jest niezależną firmą, która uzyskała prawo do używania marki Wedel i sprzedaży jej produktów oraz udzielania licencji franczyzowych na otwieranie pijalni – tłumaczy Michał Boryka.

Pierwsze spekulacje dotyczące sprzedaży sieci pijalni pojawiły się w styczniu bieżącego roku, kiedy to ogłoszono, że sprzedaż marki Wedel przez koncern Cadbury jest jednym z warunków przejęcia tej brytyjskiej firmy przez amerykański koncern spożywczy Kraft Foods. Jak już podawał portal Horecanet.pl, zarząd spółki Pijalnie Czekolady już od tamtego czasu odcinał się od spekulacji i twierdził, że o żadnym przejęciu pijalni nie ma mowy, a sieć ta nie jest kapitałowo połączona z Cadbury. Według KRS, firma ma czterech udziałowców, którymi są wyłącznie osoby fizyczne (w tym obecny prezes Henryk Boryka oraz były – Wojciech Padjas).

Pijalnie Czekolady E.Wedel to koncept łączący działalność restauracyjno-kawiarnianą wraz z częścią sklepową. Lokale sieci działają w takich miastach, jak: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Sopot, Wrocław, Łódź, Nałęczów. Biuro firmy mieści się w Krakowie.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 29.07.2010
Aktualizacja: 29.07.2010