Pomorskie: trwa budowa czterogwiazdkowca

Udostępnij artykuł

Jak informuje portal będzie to trzykondygnacyjny hotel o całkowitej powierzchni 8626 metrów kwadratowych. Obecnie budowa jest na etapie montowania dachu. Do końca roku planowane jest doprowadzenie obiektu do stanu wyposażenia, natomiast otwarcie ma nastąpić wiosną 2011 r. Obiekt zaoferuje gościom m.in.: spa, stadion, boiska, korty, bieżnie, budynek rehabilitacyjny, salę kinową, basen, kręgielnię, restaurację oraz parking na 115 samochodów i podjazd dla autobusów. Obiekt przygotowywany jest na EURO 2012. Hotelem zarządzać bedzie spółka Hotel Gniewino, która została zawiązana 10 kwietnia 2009 r. Inwestycja realizowana jest w w trybie partnerstwa prywatno-publicznego.

Gmina Gniewino położona jest na północy województwa pomorskiego, w powiecie wejherowskim. Jej obszar, o powierzchni 176 km kw., stanowi część Pobrzeża Kaszubskiego. Niewielka odległość od wybrzeża Morza Bałtyckiego (ok. 4 km od północnej granicy) oraz bliskość jezior: Żarnowieckiego, Salińskiego, Dąbrza, Czarnego oraz Choczewskiego to główne atuty gminy.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w woj. pomorskim funkcjonuje 125 hoteli – pięć pięciogwiazdkowych, dziewięć cztero-, 42 trzy-, 55 dwu- i 14 jednogwiazdkowych. Jak podaje Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, do 2012 roku w regionie powstanie 20 nowych hoteli, głównie cztero – i pięciogwiazdkowych.

Opublikowano: 30.07.2010
Aktualizacja: 30.07.2010