Pomorskie: trwa budowa czterogwiazdkowca

Udostępnij artykuł

Jak informuje portal będzie to trzykondygnacyjny hotel o całkowitej powierzchni 8626 metrów kwadratowych. Obecnie budowa jest na etapie montowania dachu. Do końca roku planowane jest doprowadzenie obiektu do stanu wyposażenia, natomiast otwarcie ma nastąpić wiosną 2011 r. Obiekt zaoferuje gościom m.in.: spa, stadion, boiska, korty, bieżnie, budynek rehabilitacyjny, salę kinową, basen, kręgielnię, restaurację oraz parking na 115 samochodów i podjazd dla autobusów. Obiekt przygotowywany jest na EURO 2012. Hotelem zarządzać bedzie spółka Hotel Gniewino, która została zawiązana 10 kwietnia 2009 r. Inwestycja realizowana jest w w trybie partnerstwa prywatno-publicznego.

Gmina Gniewino położona jest na północy województwa pomorskiego, w powiecie wejherowskim. Jej obszar, o powierzchni 176 km kw., stanowi część Pobrzeża Kaszubskiego. Niewielka odległość od wybrzeża Morza Bałtyckiego (ok. 4 km od północnej granicy) oraz bliskość jezior: Żarnowieckiego, Salińskiego, Dąbrza, Czarnego oraz Choczewskiego to główne atuty gminy.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w woj. pomorskim funkcjonuje 125 hoteli – pięć pięciogwiazdkowych, dziewięć cztero-, 42 trzy-, 55 dwu- i 14 jednogwiazdkowych. Jak podaje Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, do 2012 roku w regionie powstanie 20 nowych hoteli, głównie cztero – i pięciogwiazdkowych.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 30.07.2010
Aktualizacja: 30.07.2010