Port-Hotel: plany budowy kolejnych hoteli

Udostępnij artykuł

Port-Hotel zainteresowany jest lokalizacjami w strefie śródmiejskiej i okołolotniskowej (z wyłączeniem Katowic). Spółka rozważa możliwość zakupu lub dzierżawy działek budowlanych, posiadających uregulowany stan prawny, o powierzchni od 2000 do 5000 mkw. z przeznaczeniem pod inwestycje hotelowe.

Obecnie trwają prace nad projektem uruchomienia luksusowego pięciogwiazdkowego hotelu przy Terminalu II Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie. Inwestycja finansowana jest przez Państwowe Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze, a hotel będzie zarządzany przez Port-Hotel Sp. z o.o. Otwarcie obiektu przewidziane jest na połowę 2012 roku.

Spółka jest jedyną firmą w Polsce, która otrzymała zgodę na zarządzanie marką Marriott. Pierwszym projektem zrealizowanym przez Port-Hotel był czterogwiazdkowy hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport przy Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie, którego spółka jest jednoczesnym właścicielem. Hotel działa w oparciu o umowę franczyzy podpisaną w 2002 roku.

Firma Port-Hotel powstała w październiku 1998 r. jako Warsaw Airport Business Center, rok później zmieniła nazwę na Port-Hotel Sp. z o.o. Powołana została jako spółka celowa przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze do budowy hotelu przy Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Jej przedmiotem działania jest tworzenie programów budowy nowych projektów hotelowych w Polsce, w tym hoteli przy lotniskach, oraz zarządzanie nimi.

Opublikowano: 06.07.2010
Aktualizacja: 06.07.2010