Poszukiwane 7,3 mln zł na budowę hotelu

Udostępnij artykuł

Przedsiębiorca dysponuje terenem o powierzchni 4 ha. Posiada już biznesplan oraz pozwolenia na budowę hotelu (60 pokoi, restauracja, basen) o wysokim standardzie. Dodatkowo w pobliżu stoi latarnia, w której można zaadaptować kilka pokoi. Ponadto istnieje możliwość, by wokół inwestycji nabyć sąsiadujące działki i zagospodarować na pole golfowe lub stadninę koni. Jednym z atutów przedsięwzięcia jest znajdujący się w pobliżu port (marina) na 35 jednostek pływających.

Mazury stały się coraz popularniejszym kierunkiem dla turystów, a przez to także dla inwestorów hotelowych. Obecnie – jak wynika z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki – w Mikołajkach działa sześć hoteli (czterogwiazdkowy Gołębiewski, cztery trzy- oraz jeden dwugwiazdkowiec). W planach jest budowa kolejnych obiektów, głównie luksusowych. Mowa tu m.in. o Sheratonie nad Jeziorem Tałty, w który inwestuje Europejski Fundusz Hipoteczny SA oraz o kompleksie hotelowo-mieszkalnym firmy INPRO SA, do którego Cushman&Wakefield poszukuje operatora. Jak już pisaliśmy, na Mazurach powstają także całe kompleksy rekreacyjne z hotelami. Tak jest w przypadku inwestycji spółki Arna – Mazury Residence, gdzie oprócz dwóch hoteli, osiedla domów, lotniska i przystani jachtowej, planowane jest pole golfowe.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 19.07.2010
Aktualizacja: 19.07.2010