Powstanie Centrum Incentive – BFC Hotels

Udostępnij artykuł

Kompleks będzie nosił nazwę Centrum Incentive – BFC Hotels. Będzie to obiekt z zapleczem hotelowym, rekreacyjnym oraz gastronomicznym. Powierzchnia obiektu (stan surowy) wyniesie około 6,6 tys. mkw. Aktualnie firma poszukuje wykonawcy, który wykona I etap tego przedsięwziecia czyli stan surowy budynku. Spółka czeka na oferty do 17 września.

Spółka Business Fun Club jest od 1992 roku organizatorem letnich i zimowych wyjazdów indywidualnych oraz dla firm. Firma ma swoja siedzibę w Warszawie przy ul. Zielenieckiej. Budowa Centrum Incentive – BFC Hotels jest pierwszym przedsięwzięciem hotelowym tej spółki.

W całym województwie mazowieckim działa obecnie 177 hoteli, w tym: 11 pięciogwiazdkowców, 16 czterogwiazdkowców, 63 hoteli trzygwiazkowych, 66 dwugwiazdkowych oraz 17 jednogwiazdkowych. Jak już pisaliśmy, całe województwo mazowieckie stanowi około 12 proc. potencjału skategoryzowanej bazy noclegowej w Polsce. Zgodnie z danymi mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, na lata 2009-2012 planuje się zakończenie 51 inwestycji hotelowych, które łącznie zaoferują gościom 13465 miejsc noclegowych. Według badań firmy Hotelon, w 2009 r. w budowę nowych hoteli w województwie mazowieckim zainwestowano 536, 97 mln zł.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 21.07.2010
Aktualizacja: 21.07.2010