Poznaj 110 lat historii H15 Hotelu Francuskiego

Udostępnij artykuł

Krakowski obiekt z okazji urodzin zaprasza na dzień otwarty, podczas którego powita zupełnie nowym obliczem. W trakcie wydarzenia goście H15 Hotelu Francuskiego będą mieli przyjemność poznać bogatą historię, a także przenieść się we francuski klimat Belle Epoque.

H15 Hotel Francuski to jeden z najbardziej wyjątkowych obiektów należących do Grupy Dobry Hotel. Początek jego działalności sięga 1912 roku. Wówczas pełnił rolę najnowocześniejszego i zarazem najbardziej prestiżowego hotelu w Krakowie. W roku 1919 w murach obiektu narodził się Polski Komitet Olimpijski. Jego historię dzisiaj można podziwiać w znajdującej się w hotelu Sali Olimpijskiej. Podczas Dnia Otwartego uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wraz z przewodnikiem zwiedzić salę. Także poznać historię osiągnieć polskiego sportu związaną z Komitetem.

ŚWIAT HOTELI – MAJ-CZERWIEC 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli czerwiec 2022

To nie jedyna atrakcja, która będzie czekać na gości

Z racji tego, że obecna atmosfera hotelowa to niezwykle eleganckie wnętrza. Wyposażone w oryginalne meble zakupione na paryskich aukcjach, słodki zapach wypieków i smak francuskiej kuchni, przygotowano iście francuski program wydarzenia. Goście będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach cukierniczych w hotelowej Patisserie. Także warsztatach wiedzy o winie oraz w zwiedzaniu tego wyjątkowego obiektu, które będzie odbywać się co 30 minut. Program Dnia Otwartego obejmuje także mini – recital muzyczny francuskich przebojów, pokaz barmański z warsztatem tworzenia koktajli, niespodzianki dla najmłodszych, pamiątkowe zdjęcie oraz dla prawdziwych miłośników francuskiej kuchni – specjalne rabaty na wszystkie dania w hotelowej restauracji Brasserie L`Olympique.

Hotel Francuski to jeden z najstarszych, a także najbardziej rozpoznawalnych budynków w stolicy Małopolski. W 1912 roku, kiedy to rozpoczął swoją działalność, bardzo szybko zyskał renomę najekskluzywniejszego hotelu w mieście. W ostatnim czasie jego wnętrza zostały poddane dokładnemu liftingowi. Dzięki zastosowaniu współczesnych rozwiązań aranżacyjnych z jednoczesnym zachowaniem aspektów historycznych, H15 Hotel Francuski posiada niepowtarzalny klimat, który pragniemy zaprezentować naszym gościom podczas Dnia Otwartego mówi Marcin Mazur, dyrektor hotelu.

Dzień Otwarty H15 Hotelu Francuskiego odbędzie się 28 lipca 2022 r. w godzinach 14:00-22:00.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 22.07.2022
Aktualizacja: 22.07.2022