Remont hoteli Kujawy i Zajazd Polski

Udostępnij artykuł

W skład Przedsiębiorstwa wchodzi trzygwiazdkowy Zajazd Polski i jednogwiazdkowy hotel Kujawy. Andrzej Rozbicki, który wygrał aukcję jest właścicielem włocławskiego hotelu Młyn. Dzieki zakupowi, znacznie poszerzy bazę noclegową.

Jak czytamy na portalu strefabiznesu.pomorska.pl, w hotelu Kujawy zostaną wymienione windy, w dalszych planach jest nowa elewacja budynku oraz szyld. Uporządkowane też zostaną parkingi, zarówno przed, jak i za hotelem. Jest również pomysł, jak zmienić "Zajazd Polski". Są już nawet opracowane koncepcje studyjne. Wszystko jednak zależy od opinii konserwatora, ponieważ obiekt jest wpisany do rejestru zabytków. Na razie konserwator stara się "dość sztywno" utrzymać obecny wygląd hotelu, pozwalając na niewielkie zmiany. Nowy inwestor chce zaś wykonać większe przebudowy.

Jak juz pisaliśmy, 15 kwietnia w MSP została podpisana umowa dotycząca sprzedaży Przedsiębiorstwa Hotelarskiego Kujawy-Zajazd Polski we Włocławku. Udziały, stanowiące 75,72 proc. kapitału zakładowego spółki za 11 mln zł kupił Andrzej Rozbicki, prowadzący Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Daniel.

Położony w centrum Włocławka, przy Placu Wolności, Zajazd Polski oferuje 71 miejsc hotelowych w 38 apartamentach oraz pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych. Wszystkie pokoje są z łazienkami, telewizją kablową i dostępem do Internetu. W budynku działa również restauracja oraz sala konferencyjna na 25 osób.

Hotel Kujawy położony jest w centrum Włocławka, przy krajowej jedynce, w bezpośrednim sąsiedztwie dworców PKP i PKS. Dysponuje 133 miejscami w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych. Łącznie w hotelu jest 95 pokoi w większości niedawno wyremontowanych, z łazienkami, telefonami i telewizją satelitarną. W obiekcie działa również restauracja oraz sala konferencyjna na 60 miejsc.

Przychody Przedsiębiorstwa Hotelarskiego Kujawy-Zajazd Polski za 2008 r. wyniosły 2,8 mln zł. Kapitał własny spółki wynosi ponad 3 mln zł, a kapitał zakładowy – ponad milion zł. Wynik netto spółki na koniec grudnia 2008 r. wyniósł 84121,68 zł, a suma bilanosowa – 4 066 855,8 zł. Przedsiębiorstwo zatrudniało 24 osoby.

Aktualnie, według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki we Włocławku działa sześć hoteli, w tym: jeden jednogwiazdkowy, jeden dwugwiazdkowy, trzy trzygwiazdkowe oraz jeden czterogwiazdkowy.
 

Opublikowano: 13.07.2010
Aktualizacja: 13.07.2010