Restauracja Cucina 88 ma 10 lat

Udostępnij artykuł

Filozofia, architektura, produkt i aura, które bliskie są człowiekowi. Tak w dużym skrócie opisać można EightyEight Concept, który towarzyszy obiektom znajdującym się przy ul. Wyspiańskiego 26 w Poznaniu. Koncept postawiony na dwóch ósemkach to także promowanie działań eko i smart w budynkach, które poddawane były rewitalizacji. Jak miało to miejsce chociażby w City Parku, kompleksie, którego częścią jest restauracja Cucina 88. W XIX wieku mury te stanowiły część zespołu koszarowego, w którym w okresie międzywojennym stacjonował m.in. 15. Pułk Ułanów Poznańskich.

Pizza z pieca opalanego drewnem, sklep z winem, własna pracownia cukiernicza, a także zgrany zespół profesjonalistów – kucharzy, sommelierów i kelnerów, zaowocowały wyróżnieniem Cuciny 2 i 3 czapkami Gault & Millau. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pasja szefów kuchni: Ernesta Jagodzińskiego, Dominika Narlocha oraz Artura Szwackiego. To właśnie Artur Szwacki do dziś kontynuuje kulinarne dzieło poprzedników.

Bez względu na to, czy gotuję dla siebie, dla rodziny czy dla gości restauracji, zawsze staram się patrzeć sercem pełnym inspiracji, które najczęściej czerpię z natury. Ta ma wiele do zaoferowania w zależności od pory roku. Będąc z nią w zgodzie i doprawiając proces gotowania nutą zaangażowania, można wyczarować wyjątkowe dania z regionalnych produktów, które dostępne są na wyciągnięcie rękimówi Artur Szwacki, szef kuchni Restauracji Cucina 88.

Często rozwiązania z pozoru najprostsze, jak np. risotto, ale uzupełnione o składniki, które w danym sezonie królują na lokalnych bazarkach, stają się niezapomnianą, kulinarną ucztą.

Od 10 lat w gastronomicznym świecie

Jedyną pewną sytuacją na rynku gastronomicznym jest zmiana. Wszyscy doświadczyliśmy tego w ostatnich latach, gdy świat był pełen obaw o jutro.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat zespół Cuciny 88 stawiał czoła kolejnym wyzwaniom. To, jaki kierunek obrała Cucina 88 i jak to miejsce wygląda dzisiaj jest zasługą wielu osób. Myślę, że udało nam się sprostać wielu wyzwaniom, czego najlepszym dowodem dla restauracji jest widok od lat powracających do niej Gości. Chcemy, aby następne 10 lat były dla nas, jako zespołu oraz dla odwiedzających nas pasjonatów kuchni czasem, który spędzimy przy doskonałych kulinariach, w atmosferze pełnej ciepła i miłości do jedzeniadodaje Marek Wróblewski, kierownik sali w Restauracji Cucina 88.

Rynek Gastronomiczny w Polsce – RAPORT 2022
>> Kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 19.09.2022
Aktualizacja: 19.09.2022