Rezidor rozwinie działalność w Polsce

Udostępnij artykuł

– Podsumowując nasze plany i rozwój na tak ważnym rynku jak Polska – i pomimo trudnych warunków ekonomicznych – pragnę podkreślić, że w 2009 roku otworzyliśmy dwa nowe hotele w kluczowych miastach: Park Inn w Krakowie oraz Radisson Blu w Gdańsku. Dodaliśmy tym samym 286 pokoi do istniejącego już portfolio – przyznaje Tom Flanagan.

Jak podaje nasz rozmówca, w ubiegłym roku wszystkie hotele zanotowały spadek obłożenia, średnia cena pokoi zachowała pewną stabilność i odporność względem sytuacji ekonomicznej, a RevPar uległ zmiejszeniu w porównaniu do poprzedniego roku (głównie z powodu spadku obłożenia przy relatywnie niewielkich wahaniach średnich cen). – Efektem tego, straty branży hotelarskiej w Polsce okazały się znacznie łagodniejsze niż na wielu innych rynkach hotelowych w całej Europie. Należy również pamiętać, analizując dostępne dane powiązane ze spadkiem cen w 2009 r., iż wskaźniki cenowe częściowo mogły być amortyzowane poprzez osłabienie się złotówki względem euro i dolara. Wiele cen wciąż było oferowanych klientom w tychże walutach – tłumaczy wiceprezes regionu Europy Wschodniej w Grupie Hotelowej Rezidor.

– Analizując pierwsze pięć miesięcy bieżącego roku w stosunku do analogicznego okresu 2009 widzimy pewne oznaki ożywienia poprzez wzrost obłożenia w większości dużych miast. Należy podkreślić, że w ostatnich miesiącach roku 2010 w – tak krótkim czasie po tak dramatycznym pogorszeniu koniunktury światowej – całkowita kwota sprzedanych pokojonocy w Polsce rośnie w porównaniu do poprzedniego roku, co daje nam wiarę w powrót na ścieżkę wzrostu w najbliższej przyszłości – podsumowuje Tom Flanagan.
 

Opublikowano: 12.07.2010
Aktualizacja: 12.07.2010