Rozbudowa hotelu Pod Kłobukiem

Udostępnij artykuł

Inwestycję za 2 848 425 zł brutto wykona Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Ekobud z Ostródy. W ramach przedsięwzięcia do istniejącego obiektu zostanie dobudowany nowy budynek, który pełnić będzie funkcję gastronomiczno-konferencyjną. Inwestycja dofinansowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013.

Dwugwiazdkowy hotel Pod Kłobukiem oferuje gościom pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe, jeden apartament i cztery pokoje typu bungalow. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienki i TV sat. Niektóre pokoje wyposażone są również  dostęp do internetu. W obiekcie znajduje się także restauracja na 120 osób oraz zaplecze konferencyjne (sale na 50, 60 i 100 osób). Ponadto goście moga korzystać z basenu odkrytego, boiska rekreacyjnego oraz sauny fińskiej. Wkrótce obiekt zaoferuje turystom również kort tenisowy. Cena doby w pokoju jedoosobowym wynosi w zależności od sezonu od 110 do 130 zł. 

Według danych Ministerstwa Sportu i Tursytyki, hotel Pod Kłobukiem jest jedynym skategoryzowanym obiektem w tym mieście. Ponadto, w Lidzbarku Warmińskim działa jedno schronisko młodzieżowe. W całym województwie warmińsko-mazurskim działają obecnie 93 hotele, w tym jeden pięciogwiazdkowy – Spa Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, osiem czterogwiazdkowych, 41 trzy-, 38 dwu- oraz pięć jednogwiazdkowych.

 

 

 

 

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 14.07.2010
Aktualizacja: 14.07.2010