Ruch: nowy prezes i nowa strategia

Udostępnij artykuł

Jak już informowaliśmy, w kwietniu zamknięto dwa lokale i coffee: w Warszawie przy ul. Dobrej oraz w CH Skorosze. Aktualnie działa 27 kawiarni.

Przychody spółki Ruch SA w I kwartale br. wyniosły 893,85 mln zł, w porównaniu do 974,89 mln zł w ub.r. Strata netto wyniosła 10,2 mln zł (13,8 mln zł w I kw. 2009 r.). Jak podał zarząd Ruchu, na wyniki kwartalne wpływ miało m.in. wycofanie się z nierentownych lokalizacji i coffee (koszty wyjścia) oraz obniżenie czynszów w pozostających lokalizacjach. Spółka zapowiedziała, że w 2010 roku skoncentruje się na procesie wychodzenia z nierentownych lokalizacji oraz podniesieniu sprzedaży. Do końca roku firma zamierza zmniejszyć liczbę kawiarni do 20. Według szacunków zarządu, kawiarnie osiągną rentowność w przyszłym roku, choć nie wyklucza się sprzedaży całej sieci (jeśli trafi się dobra – konkretna oferta).

Projekt i coffee rozpoczął się 16 listopada 2007 roku. Otwarto wówczas pierwszą kawiarnię przy ulicy Dobrej 54, w pobliżu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Kawiarnie sieci działają na terenie całego kraju, głównie w centrach handlowych i przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz deptakach. I coffee proponuje swoim klientom pełen asortyment kaw oraz ciasta, kanapki i sałatki.

Notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Ruch SA jest największym w kraju dystrybutorem prasy. Posiada 41-proc. udziału w rynku.

Opublikowano: 02.07.2010
Aktualizacja: 02.07.2010