Ruch: nowy prezes i nowa strategia

Udostępnij artykuł

Jak już informowaliśmy, w kwietniu zamknięto dwa lokale i coffee: w Warszawie przy ul. Dobrej oraz w CH Skorosze. Aktualnie działa 27 kawiarni.

Przychody spółki Ruch SA w I kwartale br. wyniosły 893,85 mln zł, w porównaniu do 974,89 mln zł w ub.r. Strata netto wyniosła 10,2 mln zł (13,8 mln zł w I kw. 2009 r.). Jak podał zarząd Ruchu, na wyniki kwartalne wpływ miało m.in. wycofanie się z nierentownych lokalizacji i coffee (koszty wyjścia) oraz obniżenie czynszów w pozostających lokalizacjach. Spółka zapowiedziała, że w 2010 roku skoncentruje się na procesie wychodzenia z nierentownych lokalizacji oraz podniesieniu sprzedaży. Do końca roku firma zamierza zmniejszyć liczbę kawiarni do 20. Według szacunków zarządu, kawiarnie osiągną rentowność w przyszłym roku, choć nie wyklucza się sprzedaży całej sieci (jeśli trafi się dobra – konkretna oferta).

Projekt i coffee rozpoczął się 16 listopada 2007 roku. Otwarto wówczas pierwszą kawiarnię przy ulicy Dobrej 54, w pobliżu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Kawiarnie sieci działają na terenie całego kraju, głównie w centrach handlowych i przy głównych szlakach komunikacyjnych oraz deptakach. I coffee proponuje swoim klientom pełen asortyment kaw oraz ciasta, kanapki i sałatki.

Notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Ruch SA jest największym w kraju dystrybutorem prasy. Posiada 41-proc. udziału w rynku.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 02.07.2010
Aktualizacja: 02.07.2010