Ruszyły zapisy na Warszawski Maraton Fotograficzny Green Caffè Nero

Udostępnij artykuł

Fotograficzne wyzwanie odbędzie się w Warszawie, 16 września 2023 r., już po raz czwarty. Na starcie maratonu staną uczestnicy, których zadaniem będzie wykonanie ośmiu zdjęć w ciągu ośmiu godzin. Na zwycięzców czeka 11 atrakcyjnych nagród. Organizatorem fotomaratonu jest sieć kawiarni Green Caffè Nero. Patronat honorowy objął Prezydent m. st. Warszawy.

Idea fotomaratonu jest znana na całym świecie – podobne imprezy odbywają się m.in. w Berlinie, Sztokholmie, Mediolanie, ale także w bardziej odległych zakątkach globu: w Szanghaju, Sri Lance czy Filipinach. Pierwszy maraton fotograficzny w Polsce został zainicjowany przez kawiarnie Green Caffè Nero. Co roku przyciąga dziesiątki zapalonych twórców. Od zeszłej edycji zdjęcia można zrobić również telefonem, więc nie jest to konkurs ukierunkowany wyłącznie na profesjonalistów z bogatym doświadczeniem w branży i drogim sprzętem. Wśród zwycięzców poprzednich edycji znaleźli się także zupełni nowicjusze.

W Green Caffè Nero od lat angażujemy się w wiele inicjatyw kulturalnych, staramy się aktywnie tworzyć tkankę miejską, a Warszawski Maraton Fotograficzny jest naszym sztandarowym projektem miastotwórczym. W poprzedniej edycji wzięło udział ponad 400 uczestników. Liczymy, że w tym roku pobijemy ubiegłoroczny rekord. Co roku otrzymujemy mnóstwo pozytywnych komentarzy od uczestników, którzy przeżywają wielkie emocje i dają z siebie 100% kreatywności tworząc serię 8 zdjęć. powiedziała Ewelina Karpińska, szefowa marki i marketingu w Green Caffè Nero.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Zawodnicy biorący udział w konkurencji będą działać na czas. Początkowo otrzymują 4 tematy, a po 3 godzinach mogą odebrać w środkowym punkcie maratonu kolejne 4. Zdjęcia powinny tworzyć spójną całość. Chociaż dozwolone są pomoce fotograficzne (lampy, statywy, filtry itp.), to po naciśnięciu migawki nie będzie możliwości ingerencji w zdjęcie. Wszystkie osiem zdjęć musi powstać przed upływem ośmiu godzin, a gotowa seria zostanie zgrana na mecie maratonu − jej lokalizacja nie będzie znana uczestnikom z wyprzedzeniem.

Wszystkie zdjęcia zostaną zweryfikowane w specjalnym oprogramowaniu w celu sprawdzenia, czy nie zostały poddane obróbce. Następnie zostaną ocenione przez 8-osobowe jury. Jury konkursu składa się z wielu znanych fotografów i ludzi kultury − wśród nich są m.in.: Marek Grygiel, Filip Siemaszko, Beata Łyżwa-Sokół. Jurorzy wybiorą 8 zwycięzców w każdej z kategorii oraz laureatów 1, 2 i 3 nagrody za serię ośmiu zdjęć.

Jury na Gali finałowej maratonu w PKiN

W tegorocznej edycji, jury wyłoni zwycięzcę dodatkowej nagrody za najlepszy portret wykonany podczas maratonu.

Marka OPPO wyznacza trendy w dziedzinie mobilnej fotografii od czasu premiery jej pierwszego smartfona z serii Reno. Najnowsza odsłona tej serii pozwala wykonywać naturalne oraz wyraźne portrety w różnych sytuacjach i warunkach. Dlatego jako partner Maratonu chcemy zachęcić uczestników, by portretowali warszawiaków i warszawianki, pokazywali ich uczucia – takie zdjęcia są intrygujące i wyjątkowe, bo niosą ładunek emocji i na długo zapadają w pamięć odbiorców.  – powiedział Robert Sierpiński, PR Manager OPPO. – Osoba, która stworzy najlepszy portret ilustrując dowolny z 8 zadanych tematów Maratonu otrzyma nagrodę – wiodący w dziedzinie fotografii mobilnej, najnowszy smartfon z teleobiektywem portretowym OPPO Reno10 Pro 5G.

Zapisy do udziału w konkursie odbywają się poprzez stronę www.warszawskimaratonfotograficzny.pl, na której znajduje się szczegółowy regulamin oraz zdjęcia z przebiegu poprzednich edycji, prace konkursowe, czy reportaż z gali finałowej.

Wernisaż prac konkursowych w PKiN

O Green Caffè Nero

Green Caffè Nero posiada 76 kawiarni w Polsce, a każda z nich została zaprojektowana w niepowtarzalny sposób, aby odzwierciedlać charakter lokalnej społeczności oraz tradycje miejsca, w którym się znajduje. Sieć oferuje swoim gościom kawę parzoną przez doświadczonych baristów oraz świeże jedzenie przygotowywane codziennie z regionalnych produktów.

Źródło: Green Caffè Nero

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 22.08.2023
Aktualizacja: 22.08.2023