Sieć B&B Hotels zadebiutowała w Polsce

Udostępnij artykuł

Toruński hotel B&B powstał w centrum miasta, u zbiegu ulic L. Szumana i Wałów Gen. Sikorskiego, na terenie dawnego szpitala wojskowego. Budowa rozpoczęła się wiosną 2009 roku. Dwugwiazdkowy hotel pomieścił 93 pokoje jedno- i dwuosobowe, salę śniadaniową oraz garaż pod budynkiem. Klimatyzowane pokoje wyposażone są m.in. w łazienkę, telewizję satelitarną, biurko do pracy, telefon i internet. W hotelu B&B nie ma sal konferencyjnych, restauracji ani części rozrywkowej. Wynajęcie pokoju od poniedziałku do piątku kosztuje 129 zł za dobę, a w weekendy – 109 zł. Dodatkowo za 22 zł można zjeść w hotelu śniadanie.

Jak udało nam się dowiedzieć, następny hotel francuskiej sieci powstanie we Wrocławiu na działce przy ul. Piotra Skargi, a w Warszawie – przy trasie wylotowej, w pobliżu lotniska na Okęciu. W obu przypadkach wydane już zostały warunki zabudowy. Hotele te pomieszczą po ponad 100 pokoi (obiekt wrocławski – 140, a warszawski – 153), ale nie będą dysponowały restauracjami. Będą miały standard dwóch gwiazdek.

Sieć B&B to znana międzynarodowa sieć ponad 215 hoteli ekonomicznych, która posiada swoje obiekty w około 190 miastach w europejskich krajach, takich jak: Francja, Włochy, Portugalia i Niemcy.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 02.07.2010
Aktualizacja: 02.07.2010