Śląskie: trwa rozbudowa hotelu Skalite

Udostępnij artykuł

W terminie marzec-czerwiec br. hotel nie przyjmował gości. Nowy obiekt składa się z bazy noclegowej na 160 osób (w pokojach jedno-, dwu, trzyosobowych i apartamentach). W każdym z nich znajduje się: łazienka z prysznicem, telewizja kablowa, telefon, stały dostęp do internetu oraz sejf osobisty. Cena za dobę w pokoju dwuosobowym to koszt 320-360 zł.

W nowym hotelu Skalite działać będzie także restauracja, kawiarnia, sala bankietowa, chata grillowa, cztery sale konferencyjne oraz nowe zaplecze rekreacyjne, które obecnie jest jeszcze w przygotowaniu. Kompleks ten składać się będzie z basenu z jacuzzi, saun, gabinetów odnowy biologicznej, masaży, night clubu z dyskoteką, kręgielni, sali do gry w bilard, stołu do ping ponga, wypożyczalni sprzętu narciarskiego). Ponadto oferta hotelu zostanie rozszerzona o weekendowe i tygodniowe pakiety spa oraz ofertę weselną do 160 osób.

Po zakończeniu inwestycji obiekt zmieni nazwę na hotel Skalite Spa & Wellness i będzie się starał o kategoryzacje na trzy gwiazdki (obecnie ma dwie). Właścicielem obiekt jest Firma Budowlana Sławomir Górny.

Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w Szczyrku działa obecnie sześć hoteli, w tym czterogwiazdkowy Klimczok, trzygwiazdkowy Elbrus, trzy dwugwiazdkowe hotele oraz jeden jednogwiazdkowiec.
 

Opublikowano: 15.07.2010
Aktualizacja: 15.07.2010