Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy w hotelach PHH

Udostępnij artykuł

Już w najbliższą niedzielę 24 kwietnia, w dniu, w którym obchodzona jest Wielkanoc Kościołów wschodnich odbędzie się Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy, organizowane wspólnie przez Polski Holding Hotelowy i Caritas. Ponad 7 tysięcy uchodźców z Ukrainy zasiądzie przy świątecznym stole w hotelach i obiektach PHH, w różnych częściach Polski. Do akcji włączyły się również inne podmioty. Dzięki temu w całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych może wziąć udział nawet 20 tys. osób z Ukrainy. 

Od początku wybuchy wojny Polski Holding Hotelowy zaangażował się w pomoc dla osób uciekających przed wojną na Ukrainie. W hotelach i obiektach PHH udostępniliśmy już 70 tys. noclegów dla uchodźców wojennych. Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy, które organizujemy wspólnie z Caritas, to kolejny gest solidarności  z naszymi siostrami i braćmi zza wschodniej granicy. Wiemy, że te Święta Wielkanocne są dla nich wyjątkowo trudne. Po raz pierwszy spędzają je z daleka od domu, a często również bez najbliższych członków rodziny.

Chcemy być razem z nimi w tym czasie. W ten sposób pomóc im przeżyć pierwszą Wielkanoc prawosławną w Polsce, w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Cieszymy się, że do wspólnego przeżywania tego świątecznego czasu dołączyły też inne podmioty hotelowe. Między innymi: Polskie Hotele Niezależne, Dobry Hotel, grupa Arche, niektóre hotele grupy Orbis, a także Ptak EXPO, co pozwoli nam potroić liczbę zaproszonych gości z Ukrainy. Szacujemy, że w całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych może wziąć udział nawet 20 tys. osób z Ukrainy – mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

PHH i Caritas dla Ukrainy

Śniadanie Wielkanocne dla Ukrainy to akcja organizowana przez Polski Holding Hotelowy wspólnie z Caritas dla ponad 7 tys. uchodźców z Ukrainy. Organizatorzy chcą w ten sposób pomóc uchodźcom z Ukrainy przeżyć jak najlepiej prawosławne Święta Wielkanocne. Po raz pierwszy będą spędzali je w Polsce, z daleka od swojego domu. Wydarzenie odbędzie się w dniu, w którym przypada Wielkanoc Kościołów wschodnich – 24 kwietnia, w różnych częściach Polski, gdzie znajdują się hotele i obiekty PHH. Zarówno w dużych miastach: Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi, Lublinie czy Szczecinie. Także w innych mniejszych miejscowościach w Polsce, jak również w atrakcyjnych turystycznie rejonach nadmorskich i górskich.

Obiekty te zlokalizowane są na terenie 20 diecezji, a zapraszanie gości z Ukrainy koordynują diecezjalne Caritas. Do wydarzenia dołączyli kolejni przedstawiciele branży hotelarskiej – Polskie Hotele Niezależne, Grupa Dobry Hotel i Grupa Arche, niektóre hotele grupy Orbis, a także Ptak EXPO. W całej Polsce w śniadaniach wielkanocnych może wziąć udział nawet 20 tysięcy osób z Ukrainy.   

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 22.04.2022
Aktualizacja: 22.04.2022