Sodexo: 1,3-proc. wzrost przychodów

Udostępnij artykuł

W regionie europejskim (oprócz Wlk. Brytanii i Irlandii), do którego zalicza się Polska, przychody za dziewięć miesięcy wyniosły 4,07 mld euro, co oznacza wzrost o 3,7 proc. Za ostatnie trzy miesiące przychody kształtowały się na poziomie 1,39 mld euro (1,2-proc. wzrost). W Europie, we wszystkich segmentach, w których działa Sodexo, odnotowano wzrost przychodów. Największy (o 2,2 proc.) w sektorze cateringu dla szkół oraz szpitalnym – dzięki kilku intratnym kontraktom w Belgii i Szwecji (wzrost o 1,2 proc.), a także w segmencie cateringu dla firm (o 0,3 proc.).

Sodexo świadczy usługi masowego żywienia i obsługę nieruchomości w ponad 29 tys. placówek w 80 krajach świata w firmach, urzędach, szkołach, na wyższych uczelniach, w szpitalach, domach starości, stołówkach wojskowych i więzieniach. Od 1 grudnia 2008 roku Sodexo konsoliduje wyniki z przejętą niemiecką Zehnacker Group, której ma 90 proc. udziałów. Firma zapłaciła za nie 172 mln euro. Częścią Zehnacker Group jest polska Grupa Aspen SA.

W Polsce Sodexo jest reprezentowane przez jeszcze dwie inne spółki: Sodexho Polska, oferującą kompleksową obsługę nieruchomości i usługi żywieniowe oraz Sodexho Pass Polska, świadczącą usługi doradcze przy budowie i zarządzaniu systemami motywacyjnymi dla pracowników oraz partnerów biznesowych i kontrahentów, przy wykorzystaniu kuponów i kart.

Opublikowano: 07.07.2010
Aktualizacja: 07.07.2010