Spółka AHP zamierza kupić uzdrowisko Ustroń

Udostępnij artykuł

Oferty na zaproszenie do negocjacji w sprawie zakupu udziałów uzdrowiska Ustroń złożyły cztery spółki. Poza Były to – Maksimum Sp. z o.o. Holding S.K.A. z siedzibą w Katowicach, dawniej Przedsiębiorstwo „OPAL” Sp. z o.o., STP Investment SA z siedzibą w Bochni oraz Polalmako Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie. Na etapie negocjacji do składania wiążących ofert na zakup udziałów było zaproszone także Centrum Medyczne Lux Med., ale MSP nie otrzymało w terminie ich oferty.

Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe Ustroń w Ustroniu SA jest jednym z największych polskich uzdrowisk położonych w otoczeniu gór Beskidu Śląskiego. Posiada łącznie 1325 miejsc noclegowych w pokojach jedno-, dwu- i wieloosobowych, a także w apartamentach. Zakres działalności uzdrowiska obejmuje m.in.: rehabilitację kardiologiczną, ortopedyczną, pourazową i onkologiczną, psychoterapię nerwic i chorób psychosomatycznych oraz profilaktykę chorób cywilizacyjnych. Przychody spółki w 2008 roku stanowiły 42 mln zł.

Spółka American Heart of Poland prowadzi 12 klinik naczyniowych, z których główna znajduje się właśnie w Ustroniu – I Oddział Kardiologiczno-Angiologiczny powstał na bazie Sanatorium Uzdrowiskowego w 2001 roku. Zajmuje się przede wszystkim diagnostyką oraz leczeniem chorób serca i naczyń niechirurgicznymi technikami przezskórnymi.
 

Opublikowano: 15.07.2010
Aktualizacja: 15.07.2010