Spotkanie branży hotelarskiej z resortami rozwoju i kultury w sprawie opłat autorskich

Udostępnij artykuł
8 lutego odbyło się pierwsze spotkanie online Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z branżą hotelarską. Wzięli w nim udział przedstawiciele Polskiego Holdingu Hotelowego, który był inicjatorem spotkania oraz Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, TUgether i SOIT.


Celem spotkania była kwestia regulacji opłat autorskich i abonamentowych w obiektach hotelowych w czasie COVID-19 i napotykanych problemów w praktyce.

Wobec rozbieżności interpretacyjnych art. 15l ustawy COVID-19 pomiędzy hotelarzami a organizacjami zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub pokrewnymi (OZZ), Ministerstwo Kultury zadeklarowało wsparcie i pomoc dla branży hotelarskiej w wypracowaniu kompromisu w zakresie opłat autorskich w czasie COVID-19. Także w kwestii opłat abonamentowych Ministerstwo Kultury zadeklarowało przystąpienie do prac związanych z rozwiązaniem i tego zagadnienia.

ŚWIAT HOTELI listopad-grudzień 2020
>> kliknij, aby się zapoz
nać się z pełną treścią publikacji <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.


Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 08.02.2021
Aktualizacja: 09.02.2021