Stanowisko hotelarzy w sprawie rozporządzenia MSiT

Udostępnij artykuł

W spotkaniu udział wzięli przedstwiciele: Małopolskiej Izby Hotelarskiej Gremium reprezentowanej przez Annę Kraińską wiceprezesa Izby; Fundacji Polish Prestige Hotels reprezentowanej przez Kazimierza Kowalskiego – prezesa Fundacji oraz Jarosława Suwałę wiceprezesa Fundacji i właściciela hoteli Vivaldi; Polskiej Izby Hotelarstwa reprezentowanej przez Krzysztofa Milskiego – prezesa Izby; Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego reprezentowanej przez Aleksandra Pietyrę – prezesa Izby i Dyrektora Hotelu Novotel Warszawa Airport, Tomasza Czerwińskiego dyrektora Hotelu Polonia Racibórz, Krzysztofa Wojtkiewicza dyrektora generalnego IGHP oraz Przedsiębiorstwa Usług Hotelarskich i Turystycznych SA i START hotel –  dyrektora Mariusza Kubalę.

W trakcie spotkania zostało wypracowane i uzgodnione wspólne stanowisko hotelarzy w sprawie propozycji zmian do Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie. Wspólnie uzgodnione przez branżę hotelarską propozycje zmian kategoryzacyjnych zostaną przesłane do Departamentu Turystyki w Ministerstwie Turystyki i Sportu z wnioskiem o ich uwzględnienie w zmienianym Rozporządzeniu, podpisanym przez prezesów uczestniczących w spotkaniu podmiotów.

Jak informowaliśmy, 20 maja br. została podpisana nowelizacja ustawy o usługach turystycznych. W związku z nowelizacją, w ciągu kilku miesięcy, powinny zostać wprowadzone trzy rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki (w tym kategoryzacyjne). Intencją Ministerstwa było, by przed zakończeniem prac nad rozporządzeniami środowiska branżowe za porednictwem Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego przedstawiły propozycje zmian w opisie wymagań, co do wyposażenia i zakresu usług w poszczególnych grupach obiektów.

 

Opublikowano: 16.07.2010
Aktualizacja: 16.07.2010