Starbucks w Galerii Krakowskiej

Udostępnij artykuł

Lokal w Galerii Krakowskiej jest już w ostatniej fazie przygotowań do otwarcia. Aktualnie prowadzona jest rekrutacja personelu. Niewiele jeszcze wiadomo o samej kawiarni, ponieważ według polityki firmy, plany i terminy przyszłych otwarć nie są komentowane.

Rynek spekuluje, że w najbliższym czasie powstaną także nowe lokale Starbucks w Warszawie oraz Trójmieście. AmRest Coffee, spółka zarządzająca kawiarniami tej marki w Polsce, w Czechach i na Węgrzech, nie ukrywa, że posiada fundusze na nowe lokale i widzi potencjał w naszym kraju. Już kilkakrotnie jej przedstawiciele podkreślali, że w planach ekspansji są duże polskie metropolie. Ponadto, przed kilkoma tygodniami AmRest ruszył z akcją, której celem jest zintensyfikowanie poszukiwań nowych lokalizacji pod Starbucksy, KFC oraz Burger Kingi.

Obecnie portfolio Starbucksa to pięć polskich kawiarni (trzy w Warszawie i po jednej we Wrocławiu i Poznaniu).

Galeria Krakowska zlokalizowana jest w centrum miasta, w pobliżu dworca PKP i starówki. W obiekcie działa około 270 sklepów i punktów usługowych, w tym ponad 20 lokali gastronomicznych, zarówno lokalnych, jak i sieciowych, m.in.: Pijalnia Czekolady E.Wedel, Subway, KFC, Pizza Dominium, McDonald’s, Coffeeheaven oraz Burger King.
 

Opublikowano: 05.07.2010
Aktualizacja: 05.07.2010