Starwood: 1,29 mld dol. przychodów po II kw.

Udostępnij artykuł

Po II kwartale br. spółka zarobiła na czysto 114 mln dol., w porównaniu do 134 mln dol. w zeszłym roku (spadek o 14,9 proc.). Po sześciu miesiącach 2010 roku odnotowano zysk netto w wysokości 142 mln dol. (w analogicznym okresie roku poprzedniego wyniósł 140 mln dol.). Zysk operacyjny po II kwartale wyniósł 137 mln dol. (spadek o 38,4 proc.), a po dwóch kwartałach – 222 mln dol. (mniej niż w roku ubiegłym o 38,8 proc.). W drugim kwartale firma podpisała 25 umów franczyzowych oraz na zarządzanie hotelami (łącznie 6 400 pokoi). W tym okresie do grupy Starwood dołączyło 18 hoteli (4 100 pokoi).

Przypomnijmy, po 2009 roku Starwood Hotels & Resorts uzyskała przychody w wysokości 4,76 mld dol., co oznacza spadek o 17,3 proc. w porównaniu roku poprzedniego. Spółka zarobiła wtedy na czysto 71 mln dol. w porównaniu do 329 mln dol. w zeszłym roku.

Starwood Hotels & Resorts jest jedną z wiodących firm hotelarskich na świecie posiadającą około 1 tys. obiektów w ponad 100 krajach. Starwood Hotels jest właścicielem, operatorem i zarządcą hoteli: St. Regis, The Luxury Collection, Sheraton, Westin, Four Points by Sheraton, W, Le Meridien i wprowadzonych ostatnio marek Aloft i Element Hotels. W Polsce działa sześć hoteli grupy: Westin i Le Royal Meriden Bristol w Warszawie oraz cztery hotele Sheraton (w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Sopocie).
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 23.07.2010
Aktualizacja: 23.07.2010