Świąteczne potrawy w restauracjach Artura Jarczyńskiego

Udostępnij artykuł
Dania z restauracji U Szwejka, Jeff`s, Podwale 25 Kompania Piwna, Der Elefant, można zamawiać pod jednym adresem delidelivery.pl. Dzięki temu świąteczne potrawy będą dostarczone bezpośrednio do domów, a także do firm, które zdecydowały się na wigilijne spotkania w swoich siedzibach. Zamówiony catering można również odbierać w restauracjach.  
Odrobinę nowocześnie

Restauracja Der Elefant słynie z tradycyjnej kuchni w nowoczesnym wydaniu. W jej świątecznej ofercie znajdziemy potrawy na wigilijną kolację, jak i świąteczny stół. Jeśli w rodzinie jest podział na zwolenników zupy grzybowej oraz fanów barszczu wigilijnego, w Der Elefancie można zamówić obie, a nawet trzecią – wigilijną zupę góralską.  Restauracja ma również ofertę rybną, jak np. śledzia z sałatką z marynowanych buraków, karpia po żydowsku, roladki z łososia, smażonego karpia i sandacza. Wśród mięs znajdziemy rostbef z musem chrzanowym, policzki wołowe w sosie własnym oraz kaczkę z modrą kapustą i sosem porzeczkowym. Dzięki cukiernikom restauracji na naszych świątecznych stołach może się pojawić zagraniczny gość, czyli prawdziwy wiedeński tort Sachera.

Święta po polsku

Miłośników tradycyjnych smaków  z pewnością zainteresuje świąteczne menu dwóch restauracji: Podwale 25 Kompania Piwna oraz U Szwejka, które oferują m.in. czerwony barszcz i zupę grzybową z łazankami, paszteciki z mięsem i czarnuszką oraz kołduny i kilka rodzajów pierogów. W menu znajdziemy sałatkę jarzynową, śledziową oraz sporo ryb: sandacza na słodko, karpia w galarecie, rybę po grecku, śledzia w oleju z sałatką ziemniaczaną, karpia z patelni. Restauracje słyną również z wędlin – pieczonego pasztetu, boczku, karkówki i schabu po warszawsku. Na świąteczny obiad proponują bigos i pieczoną kaczkę w sosie żurawinowym. Natomiast słodkim przebojem tegorocznych świąt dzięki tym restauracjom będą: sernik z musem malinowym oraz makowiec na kruchym cieście.  U Szwejka można również zamówić kompot z suszu.

Z amerykańskim akcentem

Dla osób poszukujących nieco innych smaków ofertę świąteczną przygotował amerykański Jeff`s. Można tu zamówić specjalność restauracji – żeberka wędzone drzewem akacjowym, a także pieczoną kaczkę oraz marynowanego łososia. Z tradycyjnych potraw w ofercie restauracji są barszcz czerwony, zupa grzybowa z łazankami oraz paszteciki z ciasta francuskiego. Jeff`s proponuje amerykańskie desery: Cheese cake z sosem malinowym, Cinamon apple crisp a la mode, czyli szarlotkę zapiekaną ze słodką, orzechową kruszonką. 

Wszystkie potrawy można zamawiać przez portal delidelivery.pl. W przypadku restauracji Jeff`s i Der Elefant do 20 grudnia, a restauracji Podwale 25 i U Szwejka do 22 grudnia, ale im wcześniej goście złożą zamówienia, tym będą mieli większą swobodę w wyborze czasu dostawy posiłków.  

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopad 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 13.12.2021
Aktualizacja: 13.12.2021