Trzecia restauracja Dominium w Bukareszcie

Udostępnij artykuł

W najbliższych planach spółki Dominium SA są kolejne inwestycje w tym mieście. Tymczasem w Polsce  trwają intensywne prace przygotowawcze do otwarcia lokali w Poznaniu i Suwałkach. Restauracje ruszą – odpowiednio – w połowie lipca i pod koniec sierpnia.

Dominium SA jest właścicielem sieci restauracji Dominium Pizza, jednej z największych tego typu spośród lokali gastronomicznych w Polsce. Założycielem spółki powstałej w kwietniu 1993 r. jest Tomasz Plebaniak, obecnie prezes z firmy. W 2001 roku spółkę przekształcono w sieć restauracji typu casual dining. W marcu 2008 r. Dominium podpisało umowę inwestycyjną z BBI Capital NFI na zakup 12,5 proc. akcji spółki. W 2009 roku  spółka osiągnęła przychody w wysokości 100 mln zł.

Na koniec roku pod logo sieci działało 60 restauracji. Strategicznym celem Dominium SA na najbliższe lata jest rozwój sieci oraz wzmocnienie pozycji marki. Ekspansja zagraniczna w chwili obecnej dotyczy rynków Rumunii i Litwy. Ponadto, firma planuje debiut na GPW w połowie 2010 r. lub w pierwszej połowie przyszłego roku. W chwili obecnej trwają intensywne przygotowania, m.in. opracowywanie prospektu emisyjnego. Pozyskane środki z oferty publicznej spółka chce przeznaczyć na dalszy rozwój sieci restauracji w kraju i za granicą.

Opublikowano: 06.07.2010
Aktualizacja: 06.07.2010