Oferty wiążące na zakup spółki złożyli: PCZ Polski Holding Medyczny SA z siedzibą we Wrocławiu, Centrum Medyczno-Diagnostyczne sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach oraz Dariusz i Renata Hanczarek z Józefosławia. Wśród nich nie ma żadnej spółki hotelowej, ale na razie nie wiadomo, jakie plany mają prywatni inwestorzy.
Uzdrowisko Przerzeczyn posiada cztery sanatoria z dwustoma łóżkami, zakład przyrodoleczniczy, bibliotekę, kawiarnię oraz park zdrojowy ze ścieżką zdrowia. W kompleksie leczy się pacjentów cierpiących głównie na choroby reumatyczne, choroby zwyrodnienia stawów, schorzenia pourazowe, osteoporozę, choroby górnych dróg oddechowych. Podstawową działalnością i najważniejszym źródłem przychodów jest lecznictwo uzdrowiskowe prowadzone na bazie własnych źródeł wód leczniczych.
Uzdrowisko jest jednym z najmniejszych w Polsce, a jego udział w przychodach sektora państwowych spółek uzdrowiskowych jest szacowany na ok. 0,7 proc. (dane za lata 2005-2007). Spółka działa na rynku krajowym, podstawowym źródłem przychodów są kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Za najbliższą konkurencję Uzdrowiska Przerzeczyn można uzna Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowisko Lądek-Długopole, które również są prywatyzowane.