Trzy wiążące ofery na zakup uzdrowiska

Udostępnij artykuł

Oferty wiążące na zakup spółki złożyli: PCZ Polski Holding Medyczny SA z siedzibą we Wrocławiu, Centrum Medyczno-Diagnostyczne sp. z o.o. z siedzibą w Siedlcach oraz Dariusz i Renata Hanczarek z Józefosławia. Wśród nich nie ma żadnej spółki hotelowej, ale na razie nie wiadomo, jakie plany mają prywatni inwestorzy.

Uzdrowisko Przerzeczyn posiada cztery sanatoria z dwustoma łóżkami, zakład przyrodoleczniczy, bibliotekę, kawiarnię oraz park zdrojowy ze ścieżką zdrowia. W kompleksie leczy się pacjentów cierpiących głównie na choroby reumatyczne, choroby zwyrodnienia stawów, schorzenia pourazowe, osteoporozę, choroby górnych dróg oddechowych. Podstawową działalnością i najważniejszym źródłem przychodów jest lecznictwo uzdrowiskowe prowadzone na bazie własnych źródeł wód leczniczych.

Uzdrowisko jest jednym z najmniejszych w Polsce, a jego udział w przychodach sektora państwowych spółek uzdrowiskowych jest szacowany na ok. 0,7 proc. (dane za lata 2005-2007). Spółka działa na rynku krajowym, podstawowym źródłem przychodów są kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Za najbliższą konkurencję Uzdrowiska Przerzeczyn można uzna Zespół Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowisko Lądek-Długopole, które również są prywatyzowane.

 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 23.07.2010
Aktualizacja: 23.07.2010