Uber Eats podsumowuje trzy lata w Polsce

Jak wynika z danych przygotowanych przez markę, z dowozem najchętniej zamawiane są dania kuchni włoskiej i amerykańskie cheeseburgery. Użytkownicy najczęściej korzystają z aplikacji w piątki i niedziele wieczorami, mając do wyboru menu z 34 kuchni, z ponad 3,5 tys. restauracji, w 20 polskich miastach.

Ubiegły rok był dla Uber Eats niezwykle intensywny. Jedynie w 2019 aplikacja została uruchomiona w 13 polskich miastach. Użytkownicy pobrali ją w tym czasie prawie 800 tys. razy, a liczba dostawców współpracujących z platformą podwoiła się. Od startu w Warszawie w 2017 roku do dziś zmieniły się nie tylko upodobania kulinarne, ale także sposób, w jaki odkrywane są nowe smaki. Jak pokazuje ubiegłoroczne badanie Deloitte i Uber Eats, w Warszawie, w ciągu jednego tygodnia około 3/4 (71-80 proc.) dorosłych w wieku 18-39 lat zamówiło przynajmniej raz jedzenie z dowozem.

Uber Eats w liczbach

  • >3500 -liczba restauracji współpracujących z Uber Eats
  • 20 -liczba miast, w których dostępna jest aplikacja
  • około 30 minut -średni czas dostawy
  • prawie 800 tys. – tyle razy polscy użytkownicy pobrali w 2019 r. aplikację Uber Eats na swoje smartfony
RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <
Uber Eats a kulinarne zwyczaje Polaków

Pierwszym posiłkiem dowiezionym prosto pod drzwi użytkownika, przez dostawcę Uber Eats były belgijskie gofry z warszawskiej restauracji Waff’love. Od tego czasu użytkownicy aplikacji mieli szansę spróbować aż 34 rodzajów kuchni dostępnych w aplikacji. Choć wybór jest ogromny, na podium królują pizza, cheeseburger i pad thai.

Jak sytuacja wygląda w poszczególnych miastach:

  Warszawa Kraków Poznań Wrocław
1 Pizza Taco Cheeseburger Cheeseburger
2 Cheeseburger Pizza Pad Thai Pad Thai
3 Padthai Vegan pastrami Kebab Ramen
4 Vegan Pastrami Pad Thai Pizza Vegan Pastrami
5 Cieciorex Cieciorex Sałata Pizza

Co ciekawe w miastach, które dołączyły do platformy w 2019 roku sytuacja wygląda nieco inaczej:

  Lublin Białystok Katowice Toruń
1 Kebab Kebab Burrito Pierś z kurczaka
2 Pad Thai Pizza Kebab Kebab
3 Pierogi Burger Cheeseburger Burger
4 Pizza Carbonara Wrap Vegan Pastrami
5 Cheeseburger Tortilla Zapiekanka Istna Rzeźnia Cieciorex
Polacy najczęściej zamawiają w weekendy

Choć wybory kulinarne różnią się w skali kraju, wspólne pozostają najczęściej wybierane dni i godziny. Najchętniej zamawiamy w piątki, a także w niedziele wieczorem, pomiędzy godzinami 18:00 a 20:00. Co ciekawe, niedziela jest również najpopularniejszym dniem na zamawianie śniadań.

Nie tylko nowe miasta

Polacy oprócz większej świadomości kulinarnej, coraz częściej przykładają uwagę do składu posiłków oraz kwestii związanych z ekologią. Między innymi dlatego w aplikacji pojawiły się nowe funkcjonalności, jak możliwość stosowania filtrów wykluczających m.in. alergeny oraz  możliwość decydowania o plastikowych sztućcach dołączanych do zamówienia. W tym roku użytkownicy także otrzymali nową możliwość – odbioru osobistego wcześniej zamówionych dań.

Usługa Uber Eats jest obecnie dostępna w ponad 650 miastach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 400 tysięcy restauracji.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.