Uzdrowisko Cieplice inwestuje w spa

Udostępnij artykuł

Złożony pod koniec marca br. wniosek o dofinansowanie realizacji projektu "Przebudowa działu basenowego w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Jeleniej Górze przy ul. P. Ściegiennego 2 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013" uzyskał pozytywną ocenę merytoryczną w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. W wyniku realizacji projektu powstanie kompleks spa. Projekt przewiduje m.in.: przebudowę 3 małych niecek basenowych na jedną większą o średnicy 9 m i powierzchni lustra wody 60 mkw., wyposażenie basenu w urządzenia do hydromasażu, stworzenie oferty w zakresie odnowy biologicznej, w tym sauny, solarium, kapsuły młodości, zabiegów z zakresu masażu i biczy szkockich oraz małej gastronomii.

Aktualnie trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia robót budowlanych. Uzdrowisko planuje rozpoczęcie inwestycji w II półroczu 2010 r., a zakończenie w przyszłym roku. Całkowita, szacowana wartość projektu zamyka się kwotą 4 mln zł, a rekomendowana kwota dofinansowania wyniesie 1,3 mln zł.

Cieplicki kurort jest najstarszym uzdrowiskiem w Polsce. Do dyspozycji dorosłych kuracjuszy są 424 miejsca w zmodernizowanych jedno-, dwu- i trzyosobowych pokojach (wyposażonych w pełen węzeł sanitarny i telewizję satelitarną) oraz w apartamentach. Specjalistyczny Szpital dla dzieci Małgosia dysponuje 118 miejscami, bazą gastronomiczną oraz Zakładem Przyrodoleczniczym. Przychody spółki w 2008 roku wyniosły 13,37 mln zł

 

Opublikowano: 16.07.2010
Aktualizacja: 16.07.2010