Uzdrowisko Lądek Długopole szuka dzierżawcy

Udostępnij artykuł

Chodzi o wieloletnią dzierżawę, ale na okres nie dłuższy niż 20 lat. Jej cena podlega negocjacji. Nieruchomość położona jest w Lądku Zdroju przy ul. Orla 7 i ma łączną powierzchnię 5133 mkw (w tym amfiteatr zajmuje ok. 1000 mkw). Użytkownikiem wieczystym gruntu i właścicielem budynków i urządzeń jest Uzdrowisko Lądek-Długopole SA.

Dom Zdrojowy jest budynkiem wolnostojącym. Obecnie znajdują się w nim: kino-teatr (o powierzchni 855,8 kw.), pomieszczenia biurowe i garderoby (214,9 mkw.), klub kuracjusza (186,2 mkw.), trzy kawiarnie: Zdrojowa (461,3 mkw.), Piekiełko (187,6 mkw.) oraz kawiarnio-cukiernia (124,9 mkw.). Ponadto, w budynku prowadzona jest działalność usługowo-handlowa oraz znajdują się tam mieszkania zakładowe.

Jak już pisaliśmy, Uzdrowisko Lądek-Długopole zamierza przeznaczyć 3 mln zł na unowocześnienie bazy noclegowej, rozwój usług gastronomicznych oraz wprowadzanie innowacyjnych metod lecznictwa w Szpitalu Uzdrowiskowym Dąbrówka. Inwestycja ma być realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007- 2013. W skład Uzdrowiska, oprócz szerokiej bazy zabiegowej, wchodzi sześć obiektów noclegowych w Lądku-Zdroju i cztery w Długopolu-Zdroju. Łącznie sanatoria te mogą pomieścić prawie 1 tys. gości.

Kurort Lądek Zdrój to najstarsze uzdrowisko w Polsce, w którym już w XIII wieku istniały pierwsze urządzenia kąpielowe. Jego największym bogactwem są ciepłe źródła mineralne – termy siarczkowo-fluorkowe i radoczynne, o unikalnych właściwościach leczniczych.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 02.07.2010
Aktualizacja: 02.07.2010