W Białymstoku ruszyła budowa hotelu Kamienica

Udostępnij artykuł

Współwłaścicielem kamienicy jest Emir Mucharski, który w rozmowie z gazetą mówi, że stan surowy budynku będzie gotowy na koniec stycznia przyszłego roku. Mucharski starania o remont kamienicy czynił od lat, ale dopiero w lipcu br. dostał pozwolenie na budowę (choć wniosek złożył w maju ubiegłego). Szczegóły dotyczące standardu hotelu i liczby miejsc noclegowych nie są jeszcze znane.

Aktualnie według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki na terenie miasta działa tylko dziewięć skategoryzowanych hoteli, w tym: dwa czterogwiazdkowce (Gołębiewski i Branicki), dwa trzygwiazdkowce (Cristal i Trio) oraz pięć hoteli dwugwiazdkowych (MOSiR, Gromada, Pod Herbem, Podlaskie oraz Turkus). Natomaist w całym województwie podlaskim funkcjonuje obecnie 20 hoteli.

Jak już pisaliśmy, zdaniem Jacka Piorunka, członka Zarządu Województwa Podlaskiego, popyt na usługi hotelarskie w województwie podlaskim jest większy niż liczba oferowanych miejsc noclegowych, w szczególności dotyczy to obiektów skategoryzowanych. Województwo stara się jednak przyciągać inwestorów hotelowych przy pomocy konkursów organizowanych w ramach RPO. W województwie, dzięki realizacji projektów, które zdobyły dotacje unijne powstanie ponad 790 miejsc noclegowych. Na lata 2007-2013 zarezerwowano na ten cel ponad 101 milionów euro.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 04.08.2010
Aktualizacja: 04.08.2010